| niculescu16081994 a întrebat:

M-am decis sa devin comentator sportiv, vreau sa va intreb ce facultate trebuie sa fac in Iasi vreau mai pe scurt cand imi spuneti facultatea sa si mi-o caracterizati putin adica de exemplu este grea ce trebuie sa stii ce limbi straine trebuie sa stii etc Multumesc frumos dau funda

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Eu zic să nu te gîndești la așa ceva.
Din textul acesta, plus încă unul de mai jos, m-ai convins că nu știi bine limba română.
Încearcă în altă parte!
Dar mai întîi vezi ce faci cu BAC-ul, pentru că nu cred că-l vei lua.
Cînd vei ajunge comentator sportiv să mă anunți și pe mine.
„Băi, nea Caisă, ăla de pe TPU, care nu credeai că voi ajunge, iată-mă-s, și încă unul priceput!"
Să dea Dumnezeu să fiu eu profet mincinos!
Sănătate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ar trebui sa faci facultatea de jurmalism, prea grea nu e dar stiu ca se intra cu niste medii astronomice

| niculescu16081994 explică (pentru suntserios):

Da nu se da examen ceva? adica daca as avea medie peste 7 nu as avea vre o sansa sa intru?

| suntserios a răspuns (pentru niculescu16081994):

Nu se da admitere, conteaza doar media de la bac, intra pe site si vezi exact conditiile. Mediile de intrare sunt peste 9.70 (cel putin asa erau in anii trecuti)