| CuTup3u a întrebat:

M-am gandit ca trebuie sa stiu o limba straina pentru a ma angaja mai repede undeva bine platit, m-am gandit la limba engleza, voi ce ziceti?! Si as vrea si eu niste sfaturi cum sa o invat destul de repede si foarte usor, daca invat fiecare cuvant in parte o sa iese o mare prostie daca vreau sa formez propozitii. Ce imi recomandati sa fac, este posibil sa plec si in strainatate...

As vrea niste sfaturi din partea dumneavoastra daca se poate. Eu am o problema cu pronuntarea cuvintelor, daca le vad scrise undeva nu stiu cum se pronunta. Cum invat sa le pronunt corect?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sfatul meu este sa inveti limba in tara in care vrei sa lucrezi,cu engleza nu ai ce face sa stii, poate ca turist in rest localnici nici nu vor sa auda de engleza mai ales in Spania,Italia,franta,Germania,engleza e un inceput e ca latina in afaceri sau sa vb cu cineva dar pentru zi de zi ai nevoie clar de limba acelei tarii,eu am fost in Spania aia habar nu aveau de engleza ma refer pe aeroport,in Germania cu engleza nu ai ce face,francezi nu isi vor raspunde in veci pe engleza,dupa cum vezi engleza da e buna pentru Anglia,usa, Australia si pe unde mai e limba oficiala
o limba nu se invata usor sa stii acuma depinde care inveti, limbiile latine usoare pentru tine cele germanice mai grele, daca vrei isi dau un curs de engleza prin mesaj, la inceput trebuie sa cunosti cat mai multe cuvinte, pronuntarea o prinzi pe drum

| CuTup3u explică (pentru RAY):

Astept mesajul tau, m-am gandit ca pe viitor poate o sa plec in strainatate, dar nu stiu exact unde...