| PetronelaGabriela00 a întrebat:

M-am gandit sa ma înscriu la facultatea de Medicina din Timisoara pe profilul Asistenta medicală generală, dar sunt multe detalii pe care nu le cunosc. Din ce trebuie sa dau admiterea? Pe site apare ca nu trebuie admitere, doar nota din BAC.
Câte locuri sunt per total in cadrul acestui profil?
Căminul este asigurat de facultate?

2 răspunsuri:
| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Buna. Nu stiu sa iti raspund la aceasta intrebare, dar iti pot spune ca exista si o alta modalitate daca doresti. Poti face Școala Postliceală Sanitară(in cadrul Colegiului National Ana Aslan), are specialitate tot de asistenta medicale, iar admiterea este pe baza de dosare. Multa bafta!

| PetronelaGabriela00 explică (pentru Sfatuitoarea01):

Stiu, dar este la fel de recunoscuta când vine momentul sa ma angajez? Am auzit ca multă lume a facut-o si nu au nici un post disponibil.