| Razv_Razvy_1998 a întrebat:

M-am înscris la ASE. Am media 7.06 la bac si am dat la Facultatea de economie agronomica si a mediului. Ultima media la taxa anul trecut a fost 6.25 si nu credeam sa am probleme. Acum s-au afișat rezultatele parțiale si ultima medie la taxa este 7, 46. Eu sunt pe lista de așteptare, am șanse sa intru la taxa dupa ce se afișează rezultatele finale?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ai sanse sa intri. Multi se inscriu la doua sau trei facultati pentru a avea optiuni, insa intr-un final renunta si aleg doar una. Ai idee cam cate persoane sunt pe lista de asteptare inaintea ta si cate persoane au fost admise?

| Razv_Razvy_1998 explică (pentru AFR81):

N-am idee cati sunt înaintea mea in așteptare dar au fost 300 de înscriși dintre care doar 275 cu prima opțiune aici si unii au medii la taxa de peste 9 si la facultatea asta se intra si la buget cu 8 si ceva si nu cred ca o sa rămână aceștia cu medii asa mari la taxa... Si poate nici altii nu au avut prima opțiune aici si se duc la alta universitate sau nu stiu, zic si eu.