| AdrianDavid a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva in legatura cu mesajul unui text EPIC,
am vazut ca s-a dat la sesiunea pentru olimpici si nu prea stiu ce sa scriu in cele doua argumente.Va rog ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

Primul argument, textul este unul epic, deci remarcam prezenta personajelor....acolo iei fiecare personaj in parte si spui cum e principal, secundar etc.

In al doilea rand modul principal de expunere este naratiunea.Astfel predomina verbele de miscare(dai exemple)acestea fiind asezate in ordine cronologica avand ca scop de a dinamiza actiunea etc...
Sper ca te-am ajutat si nu nu iti dau mura in gura fiindca trebuie sa fii si tu original(a).

1 răspuns:
| Andrei123654789 a răspuns:

La partea cu personajele leagate si de modul de caracterizare si de comportamentul lor etc. Sper ca te-am ajutat destulhappy