| anonim_4396 a întrebat:

"Ma plimb" poate fi considerat sinonim cu "merg"?

14 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu am scris ma duc happy Cred ca e bine si ma plimb...Ce ai facut la mate?laughing

| alexs99 a răspuns (pentru Idc12345):

A fost mult mai greu la mate, primele 2 subiecte le-am facut, dar la al 3-lea...

| Idc12345 a răspuns (pentru alexs99):

Si mie mi s-a parut greu sad Sper sa iau un 8, 5

| maria999 a răspuns:

Ea am scris ``ma deplasez``.....nu mi-a venit pe moment.Cam aiurea.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Profesoara mea a zis că nu laughing
Eu voiam să pun "mă duc" dar a zis că nu, că nu trebuie să apară niciun pronume reflexiv pe acolo bla bla bla. Deci nu laughing

| FoarteTareFrate a răspuns (pentru MadRaven):

Si nu ti se pare aiurea ca ne dau cu pronume, dar noi nu avem voie sa dam sinonim tot la fel, cu pronume?laughing

| vRemi a răspuns:

Nu, trebuie sa fie doar un cuvant, eu la simulare am scris pasesc.

| mitzamihai a răspuns:

Nu

| Paul321 a răspuns:

Nu stiu eu am scris plec. era ceva ce se potrivea contextual

| ShyAttat_Danyel_1990 a răspuns:

Da.

| Sakira9876 a răspuns:

Nu,deoarece daca zice de exemplu sa dai un sinonim pentru privesc tu nu poti sa spui ma uit deoarece e din 3 cuvinte