| Valisarpe a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa iau 8 la logica la bac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă țintești pentru 8, nu pot să te ajut. Și nici măcar tu nu poți să te ajuți.

Ai o carte, de grosimea unui sfer de deget, adică mai puțin de 80 de pagini de învățat, cu informația sintetizată, cam 90 de pagini de memorator (mic).

Ai aici link de la memorator. Ți-l cumperi de aici sau din librărie:
https://www.libris.ro/......61757.html

Acum vine întrebarea cum înveți? Păi hai să-ți spun! :))

Parcurgi câte un capitol pe zi. Sunt 12 capitole per total. O zi parcurgi capitolul, următoarea zi îl repeți. Astfel, în 24 de zile ai avea cunoștințe medii. (în jur de 3-4 ore/zi)

Înveți așa: 2 ore de memorat, și o oră somn, și iar o oră de memorat = 4 ore de memorat

Următoarele 3 zile după parcurgerea memoratorului, vei parcurge și manualul odată cu memoratorul, ca să sintetizezi mai multă informație.

Ca să înveți mai repede și ca să nu uiți informația, încearcă să predai lecția cuiva (joc de imaginație). Reții cel putin 70% din ceea ce ai învățat.

Următoarele 3 zile faci vairante de bacalaureat. Verifici ce nu știi, și te informezi. Cel putin 10 variante complete să parcurgi.

Și sigur o să iei măcar un 9 în bac;)

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Logica este componenta al inteligentei.
Daca tu nu ti-ai dezvoltat-o, atunci nimeni nu poate sa-l bage cu palnia in mintea ta.

| darrio2007 a răspuns:

Logic.

| Ronnix a răspuns:

Sincer, consider ca nu prea te pricepi la logica daca ai pus intrebarea asta aici. (Daca intelegi ce vreau sa spun...)

| Cosmin86 a răspuns:

Zi si cat oferi, ca sa nu se chiunie oamenii sa te intrebe cat platesti pe sedinta (sau pe ora).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ajut eu. Am cea mai logica rezolvare: nu da bac-ul la logica!

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Când îl dai?