| kikirikikikiki a întrebat:

Mă pot transfera de la Facultatea de Litere profil română-engleză+modulul psihopedagogic la Facultatea Pedagogia Învătământului Primar și preșcolar?

2 răspunsuri:
| Vio199 a răspuns:

Cu siguranta! Probabil sa trebuiasca sa dai ceva test de diferente de profile, dar nu sunt sigur. Dar de transferat, da, cu siguranta se poate.

| nuivoiesăspun a răspuns:

Poți, dar de ce ai vrea să faci asta? Faptul că faci facultatea de litere cu profil psihopedagogic deja de ajută mai mult pentru că tu termini facultatea cu specializarea pe română engleză și după facultate poți da titularizarea și ești profesoară de română. Mi se pre risipă de timp PIPP, sincer. Sunt din domeniu, de aia își spun