| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cumva
in trecut am avut probleme cu protecita copilului si am fost data la casa de copii am stat acolo 4 luni si dupa am ajuns acasa apoi m-am mutat in alta localitate si am facut 3 ani scoala acolo si al 3-lea an nu am mai mers la scoala 1 luna jumate dar am adus scutiri nu am mers pentru ca nu am vrut si ziceam ca am racit etc apoi doamna diriginta a facut referat si vroia sa il dea la protectia copilului si mama a convinso si a pus-o sa semneze ca ma duc la scoala apoi a fost viscol si s-a inchis scoala apoi m-am mutat si mi-a trecut note false cu 1000 lei ca au platit parintii la cealalta scoala iar la asta am mers o saptamana si am lipsit joia trecuta luni si miercuri daca lipsesc si maine adica joia asta se intampla ceva nu sunt in catalog momentan dar vreau sa stau acasa dau funda am 15 ani aproape

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Pai, ce-i cu tine de ai atitudinea asta rebela fata de scoala? n-am inteles. Nu vrei sa fii si tu in rand cu lumea? Nu vezi ca toti copiii merg la scoala? Pana la urma ti se-nfunda si nu te mai salveaza nici scutirile medicale, nici nimic. Gandeste-te serios ce vrei sa faci cu viata ta si intra pe fagasul normal. Ai toata viata inainte si acum e momentul sa pui bazele pentru un viitor cat de cat decent. Fa un efort si invinge-ti inclinatia asta rea de a chiuli de la scoala.