| Carmelutza a întrebat:

Ma puteti ajuta sa aleg dintre scoala "Otilia Cazimir" si "Bogdan Petriceiu Hasdeu" ambele din Iasi? La care se invata mai bine?

1 răspuns:
| qest11 a răspuns:

Ca scoala generala Hasdeu ar fi cea mai buna din cate am auzit. Chiar si asa, mediul nu este extraordinar, fiind si copii prost crescuti si fara respect, dar probabil astea sunt generatiile. Mama mea a iesit la pensie de acolo deci stiu ce spun. Celelalte scoli din oras sunt pline de rrromi, se bea, se fumeaza, se drogheaza, se bat. Si la scolile bune mai sunt din astia, doar ca mai putini, dar se mai face si carte. Ordinea lor ar fi 1. Hasedeu, 2. Maiorescu 3. Cazimir, bune toate trei.