| gabryel a întrebat:

Mai am o saptamana si termin cls a 11 a la profesionala, vreau sa va intreb daca ma pot transfera la un liceu la seral in clasa a 12 a, eu am profil de mecanic auto la scoala profesionala, iar liceul are profil mate-info. Ma pot transfera la seral la acel liceu?

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Da poti sa te inscrii la seral indiferent de profil sau la F R [frecventa redusa ] daca acel liceu are aceasta forma de invatamint e mai usor. ingeleg ca vrei sa ti termini si liceul sa ai diploma de bac ok bafta

| ssiimmoonnaa a răspuns:

Buna. din cate stiu eu, daca vrei la seral, nu conteaza profilul, trebuiesc date niste examene, si vei face clasele a 11 a (din nou), a 12 a si a 13 a!

| DinuGabriel a răspuns (pentru ssiimmoonnaa):

A 11 a din nou, a 12 a și atât la zi la seral bănuiesc ca este diferit