| Rilsx a întrebat:

Mai este careva pe aici care inca nu stie la ce facultate sa dea? Stiu ca e o situatie penibila happy nu m-am gandit deloc pe parcursul liceului.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Sa nu faci greseala sa dai la o facultate doar ca nu te-ai hotarat. Mai bine ramai un an pe pauza.

| Lioana a răspuns:

Facultatea nu e obligatorie. Nu o face daca nu ți-ai trasat încă un drum în mintea ta. După ce vei ști ce vrei sa faci in viața vei ști și ce facultate sa faci daca e nevoie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca la drept, jurnalism sau la academia de politie, poate vrei sa te faci pompier, sau jandarm.

| Crackman a răspuns:

Acum toti trebuie sa aiba faculta. E standard.
In fine baga preotie daca vrei viata.
Baga armata daca esti pateiot
Marinarie daca vrei bani
Aviatie daca iti place inaltimea plus bani
Pescar daca vrei bani
Comerciant daca vrei sa faci bani plus daca iti plac negocierile
Profesor daca iti place o materie si vrei sa vezi generatiile urmatoare
Doctor daca vrei sa mori de o boala necunoacuta la noi in spitale.

| Edmonds2342 a răspuns:

I'm here!
Nici eu nu știu...

| Angel31 a răspuns:

Ce aplecari ai? Ce te atrage? Vrei sa urmezi o facultate? Mergi pe ce iti dicteaza inima, nu urma alt sfat. Gandeste ca ceea ce vrei si susti e ok. Numai ceea ce poti se infaptuieste, nu iti va servi nimeni ceva pe tava. Succes.