| AvalohAlyn a întrebat:

Mai sunt anii de liceu asa cum sunt prezentati in melodia Stelei Enache si a lui Florin Bogardo-Ani de liceu?

Ce parere aveti?

Mai exista profesor ca Isoscel in zilele noastre? Sau ca Socrate?

Vi se par anii de liceu ca pe timpuri?

Ce parere aveti despre filmul Liceenii?

Ce diferenta exista intre anii de liceu din prezent si anii de liceu de atunci?
Voua va plac sau v-au placut anii de liceu?

Sau facultatea e cea ai speciala?happy

Răspuns Câştigător
| Hemera a răspuns:

Ai pus atatea intrebari ca nici nu stiu cu care sa incep laughing)
Eu chiar am o copie leita Isoscel si normal ca nu lipseste nici sosia lui Socrate.Crede-ma ca se poarta 80% ca aia doi care se contrazic mereu. \
Liceenii e un film, dar unul al naibii de realist -_-
S-au schimbat asa de multe referitor la atitudinea dintre profesor si elev, incat parca totul s-a intors la 180 de grade.
Melodia a fost compusa pentru film, dar e universal valabila.
Pe mine deja m-a apucat nostalgia chit ca asta e ultimul an de liceu (deci mai am ceva).

1 răspuns:
| Eastwood a răspuns:

Mai sunt cativa profesori ca si cei din Liceenii, dar nu te poti lua dupa film, acela e un film, filmul cu realitatea difera. E adevarat ca invatau elevii de frica profesorului si ca nu se raspundea inapoi la profesor, dar multe s-au schimbat de atunci!