| FocusMood a întrebat:

Maine la bac, la oral, o sa ma puna sa citesc textul cu voce tare? Eu am emotii cand citesc si imi este ca o sa ma balbai, o sa-mi tremure vocea, chestii... Imi poate spune cineva cum decirge totul?

3 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Intri in sala, saluti profii, alegi bilet, treci intr-o banca sa vezi despre ce e vorba apoi esti chemat in fata lor, vei citi textul cu voce tare, vei raspunde la cele 3-4 cerinte iar apoi va trebui sa vorbesti cateva minute despre un subiect precizat in bilet(pe care ai avut timp sa-l planifici cat timp ai stat in banca).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citești un text dupa trebuie să rezolvi cerințele.

| HiperSoul a răspuns:

Incearca sa fii calm. Totul va fi bine. Profesorii doar exagereaza totul. Incearca sa te antrenezi un pic in fata oglinzii poate te va ajuta. Fii calmwinking.