| DunkelheitBu a întrebat:

Maine se merge la scoala? In Bucuresti.

Răspuns Câştigător
| Laurvesta a răspuns:

Maine Miercuri se merge la scoal. sunt doar doua judete in care nu se mergem si noi nu suntem printre acelea, Funda?

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Da, in Bucuresti se fac ore.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine NU se face şcoală în Bucureşti!

"UPDATE, ora 18.00: Situaţia unităţilor de învăţământ preuniversitar cu activitate suspendată în ziua de miercuri, 29 ianuarie

- Unităţile şcolare din judeţul Vaslui vor fi închise doar în mediul rural -

Ministrul Educaţiei Naţionale, Remus Pricopie, a discutat, marţi, 28 ianuarie, în cadrul videoconferinţelor organizate la ora 09.30 şi la ora 13.00, la sediul MEN, cu reprezentanţii tuturor inspectoratelor şcolare judeţene/al muncipiului Bucureşti, despre situaţia unităţilor de învăţământ din zonele aflate sub cod de avertizare meteorologică.

În urma avertizărilor primite de la ANM privind instituirea codului portocaliu şi a codului galben pentru Bucureşti şi alte 24 de judeţe, inspectoratele şcolare au decis închiderea integrală a tuturor unităţilor de învăţământ preuniversitar pentru miercuri, 29 ianuarie, în Capitală şi în alte 18 judeţe: Argeş, Bacău, Brăila, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Giurgiu, Ilfov, Ialomiţa, Prahova, Olt, Tulcea, Teleorman, Vâlcea şi Vrancea. În judeţele Vaslui şi Iaşi, cursurile vor fi suspendate doar în mediul rural, iar în judeţele Braşov, Covasna, Gorj şi Mehedinţi unităţile de învăţământ vor fi deschise pentru elevi şi profesori, chiar dacă acestea se află sub cod galben, deoarece condiţiile create permit acest lucru. O situaţie excepţională o reprezintă judeţul Botoşani, care, deşi nu se află sub niciun cod de avertizare meteorologică, va avea două şcoli închise din cauza faptului că elevii vin din localităţi aflate sub cod de avertizare. Conform ANM, în ziua de miercuri, 29 ianuarie, între orele 06.00 - 23.00, în majoritatea judeţelor vizate de atenţionare va ninge, vântul va avea intensificări ce vor depăşi 55 km şi chiar 70 de km pe oră, iar vizibilitatea se va reduce sub 50 de metri şi, local, se va depune polei." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20961

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

Nu,maine nu se merge la scoala in Bucuresti.

''Ministrul Educaţiei Naţionale, Remus Pricopie, a discutat, marţi, 28 ianuarie, în cadrul videoconferinţelor organizate la ora 9.30 şi la ora 13.00, la sediul MEN, cu reprezentanţii tuturor inspectoratelor şcolare generale, despre situaţia unităţilor de învăţământ din zonele aflate sub cod de avertizare meteorologică.

În urma avertizărilor primite de la ANM privind instituirea codului portocaliu şi a codului galben pentru Bucureşti şi alte 24 de judeţe, inspectoratele şcolare judeţene au decis închiderea tuturor unităţilor de învăţământ preuniversitar pentru miercuri, 29 ianuarie, în Capitală şi în alte 19 judeţe: Argeş, Bacău, Brăila, Buzău, Călăraşi, Constanţa, Dâmboviţa, Dolj, Galaţi, Giurgiu, Ilfov, Ialomiţa, Prahova, Olt, Tulcea, Teleorman, Vaslui, Vâlcea şi Vrancea. În judeţul Iaşi, cursurile vor fi suspendate doar în mediul rural, iar în judeţele Braaşov, Covasna, Gorj şi Mehedinţi unităţile de învăţământ vor fi deschise pentru elevi şi profesori, chiar dacă acestea se află sub cod galben, deoarece condiţiile create permit acest lucru. O situaţie excepţională o reprezintă judeţul Botoşani, care, deşi nu se află sub niciun cod de avertizare meteorologică, va avea două şcoli închise din cauza faptului că elevii vin din localităţi aflate sub cod de avertizare.Conform ANM, în ziua de miercuri, 29 ianuarie, între orele 06.00 - 23.00, în majoritatea judeţelor vizate de atenţionare va ninge, vântul va avea intensificări ce vor depăşi 55 km şi chiar 70 de km pe oră, iar vizibilitatea se va reduce sub 50 de metri şi, local, se va depune polei.''

Sursa:http://edu.ro/index.php/pressrel/20960
O seara buna.