| mariusnicolae032 a întrebat:

Matematica-Informatica sau Stiinte ale Naturii? De ce?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Iti place biologia si chimia >> Stiinte.
Ai o gandire algoritmica si iti place matematica >> Mate-info
Nu iti place matematica >> Uman.

De ce?
Ca sa nu iti blestemi zilele.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu confunda informatica cu TIC-ul! Sunt doua discipline complet diferite.

TIC inseamna word, powerpoint, etc.

Informatica inseamna algoritmi, c++/Pascal, Grafuri, Backtracking, Pointeri, minute bune de injurat compilatorul ca nu merge, etc.

| Anonima163333 a răspuns:

Buna seara! Aleg stiinte. Vreau sa merg la facultatea de medicina si imi place foarte mult biologia.
Si matematica imi place extrem de mult, dar nu sunt fan informatica; b