| anonim_4396 a întrebat:

Matematica-informatica sau stiinte sociale?
Vreau sa-mi fac o idee despre cum e la mate-info si cum e la stiinte sociale, ca sa pot sa ma decid.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depind ece iti place si ce vrei s afaci pe viitor.

| LadyDy01 a răspuns:

Stiinte sociale, deoarece eu nu prefer matematica deloc.

| Deliadelias a răspuns:

Matematica-informatica e profil real si faci cam toate materiile la acest profil pana in a 12a. La stiinte sociale din clasa a11 a nu vei mai face mate, chimie, fizica, bio. deci e mult mai lejer la stiinte sociale. Acum depinde la ce te descurci tu mai bine happy, stiu ca la mate info chiar daca e mult mai greu se intra cu medii destul de mici happy. Eu sunt tot la profil real si pot sa-ti zic ca sunt multumita de profil happy ( stiinte ale naturi ) fiindca vreau sa dau mai departe la medicina si ma ajuta mult acest profil. Alegeti profilul in functie de ce "Vrei sa te faci cand o sa fii mare laughing "

| Aphrodytha a răspuns:

Mate-info daca te pricepi. cu stiintele politice nu prea ai viitor in tara. si nici nu stiu unde prea o sa ai... am niste colegi la facultate ce au facut stiinte politice. acum fac alta facultate. cred ca ma intelegi.

| simomih a răspuns:

Daca esti foarte bun la mate, fizica si chimie iti recomand mate-info..mai ales dc te descurci la mate, dar sa stii ca dc. vrei sa faci fata va trebui sa lucrezi foarte mult..si e destul de greu..plus ca si la bac va fi greu.La stiinte sociale faci foarte putina mate... faci romana, istorie, geogra, limbi straine. Daca nu vrei la sociale si nici la mate-info..iti recomand stintele naturii unde nu e atat de greu la mate.dar totusi faci ceva si pe langa asta ai mult mai multe opertunitati pentru viitor, adica de la profilul asta poti da la orice facultate.happy

| marianaadriana a răspuns:

Daca iti place si stii matematica foarte bine atunci mate-info dar daca vrei ceva mai lejer, limbi straine si romana atunci stiinte-soc.winking