| denispop14 a întrebat:

Media mea de admitere este de 7, 26. Anul trecut media de admitere la liceul la care vreau eu a fost 6, 97.(Liceul Economic din Baia Mare). Sunt sanse ca media sa creasca considerabil? Am sanse? Sunt 140 de locuri la profilul economic.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent pe ce loc pui tu sau pune acel liceu altul, care are o medie de admitere mai mica, tu vei intra inaintea aceluia, bineinteles daca n-ai intrat la optiunile anterioare (prima, a doua, a treia).

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproape sigur o sa intri, oricum pune acest liceu si profil pe primul loc la optiuni.

| denispop14 explică (pentru Ioandelasal):

Primele optiune as vrea sa fie profilele unui liceu pe filiera umana la care nu stiu sigur daca intru. De ce trebuie sa fie pe primul loc Economic daca intru aproape sigur?

| Ioandelasal a răspuns (pentru denispop14):

Si de ce n-ai spus asa in intrebare, ai spus doar de liceul economic. Sigur ca pe primul loc trebuie pus liceul pe care il vrei mai mult, chiar daca ai media de admitere ceva mai mica decat cea cu care s-a intrat anul trecut, poate ai noroc sa intri.

| denispop14 explică (pentru Ioandelasal):

Dar dacă cineva pune liceul economic pe prima optiune si eu pe a patra si daca avem medii apropiate, intra el? Sau cum e

| ArdeiCapia a răspuns (pentru denispop14):

Daca tu nu intri la primele 3 licee scrise pe foaie intra cel cu media mai mare

| denispop14 explică (pentru ArdeiCapia):

La cel de pe locul 4?

| Ioandelasal a răspuns (pentru denispop14):

Indiferent pe ce loc pui tu sau pune acel liceu altul, care are o medie de admitere mai mica, tu vei intra inaintea aceluia, bineinteles daca n-ai intrat la optiunile anterioare (prima, a doua, a treia).

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cred că ai șanse.