| AndreiTudor2000 a întrebat:

Media mea de admitere la liceu este 8.28, imi place matematica si sunt din Iasi, ar trebui sa pun LiceuL Alexandru Ioan Cuza cu media 7.86 printre primele? deoarece urmatorul liceu de informatica este la 8.36 si nu cred ca o sa intru SAU pun intai un liceu de stiinte ale naturii cu media mai mare?(8.12) Miron Costin chiar daca nu-mi place biologia, fizica, chimia?

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Pune-l pe cel la care ai dori să mergi și în caz că nu intri, intri la următorul.
Acum depinde câți elevi vor aplica pentru posturile profilului respectiv.
Alege ceea ce-ți place.
O seară plăcută și mult succes!

| RaspunsuriBune a răspuns:

NU te duce la ştiinţele naturii atât timp cât nu-ţi plac. Alege profilul pe care îl poţi suporta cel mai mult, desigur, dintre filologie, ştiinţe şi mate-info. Ai putea pune ca primă alegere liceul de 8.36, iar dacă nu intri, automat vei fi trecut la a doua variantă, Alexandru Ioan Cuza. Cel puţin eu aşa ştiu, tot a 9-a am trecut happy.