| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Medie admitere liceu sa zicem 7.50

Optiunea 1.Cuza
2.Nichita
3.Economic
4.Spiru

Profil Filologie
Credeti ca as intra?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Șanse:
1. 6,35%
2. 10,85%
3. 19,65%
4. 22,99%

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Catrice):

E rau?

| Catrice a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Depinde cum o iei.
În oraș la mine, cu 30.000-35.000 locuitori (cu tot cu țărănimea dacă înțelegi) cu 2 licee teoretice (și vreo 5-6 profesionale, economice etc.) în special la filologie în fiecare an, ultima medie nu cobora sub 9, 50-9, 40. Nu te așteptăm ca la liceele mai cunoscute media de admitere sa fie mai mica.
Sau poți pune încă 3-4 opțiuni pe lângă cele pe care le vrei niște licee mai slabe unde poți intra sigur și după încheierea anului sau cu puțin înainte sa te transferi acolo unde vrei.