| Losnams a întrebat:

Merita sa te plângi pentru media la purtare din liceu daca nu dai la academie?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai bube in cap si ti s-a scazut nota la puurtare, taci si te faci mic-mic, ca-i posibil sa se revizuiasca si sa ti se scada mai mult.
Iar daca vrei sa dai la vreo academie, atunci ai grija sa te comporti exemplar tot liceul, ca notele de la purtare, iti vor afecta cariera si viitorul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar daca plîngi cu lacrimi de crocodil, altfel nu merită.

| doctorandus a răspuns:

Eu habar nu mai am ce note am avut la purtare in liceu. Nu le am la dispozitie nici scrise, nici nu m-a intrebat nimeni de ele.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Dar ar fi fain sa nu repeti greselile care au dus la scadere.

| Sava_Alex_2002 a răspuns:

Eu am dat si pocnitori in clasa iar dirigu tot media 10 mi.a incheiat.
Oricum nu are rost media la purtare, cel putin la mine la liceu