| Ingognito a întrebat:

Mi-a spus un prieten ca daca ma duc sa fac facultatea in america nu imi trebuie bacul doar ca trebuie sa platesc pentru fiecare an este adevarat?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ITi trebuie bacul iar de platit, platesti oricum. Daca chiar gasesti o astfel de facultate, oricum e extrem de slaba si o pierdere de timp pentru ca e prea putin recunoscuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe langa ca iti trebuie bacul ai nevoie si de note frumusele... si sa mai scoti si bani SERIOS de ordinul zecilo de mii de $ pe an. Facultatea e un privilegiu in SUA

| Kogaion a răspuns:

Fals, iti trebuie BAC-ul, poate s-a referit ca poti sa fii admins la facultatea respectiva inainte sa-ti iei bac-ul, dar el este obligatoriu daca vrei la facultate.