| Raluca739159 a întrebat:

Mi-a trecut un gând prin minte și voiam sa cer și o părere/un răspuns la întrebarea mea. De ce lumea nu poate sta la soare iarna? Ca și vara de exemplu, pentru a se bronza. Și neluând in calcul temperatura căzută. Care ar fi un factor care ar putea împiedica bronzul in timpul iernii? Referindu-ma la factorii atmosferici.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lisa300 a răspuns:

Iarna soarele nu arde cu putere. Iar dacă ar fi la fel de cald ca vara nu s-ar mai nu-mi iarnă, nu?
Te poți bronza doar atunci când razele UV sunt ridicate, iar asta se întâmplă vara cel mai mult.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Temperatura cazută? Unde vrei tu sa stai la soare iarna, in Bahamas da, mergi acolo sau in Haway nu la noi in Romania unde iarna este soare cu dinti si frig de te c@ci pe tine.

| Raluca739159 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Recitește întrebările la care răspunzi înainte sa scrii un comentariu?

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
cine te-a pacalit ca nu poate?!?

| CassiusAlexander a răspuns:

Lipsa intensității razelor UV.

| Gligore2000 a răspuns:

Ai lipsit la prea multe lectii de geografie.