| Ukaya a întrebat:

Mi-am dat seama ca toata viata am crezut in prea multe conspiratii si prostii datorita acestui lucru am avut mult de pierdut din cauza asta dar nu stiu cum sa mi le scot din cap si mi s-a instalat o frica de ele asa in organism si in creier. Voi ce ati face daca ati fi in locul meu?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Creierul rumega ce ii dai. Daca citești, vezi filme, sau orice altceva care sa iti umple mintea cu chestii conspirationiste, nu e de mirare ca te gîndești mai mereu la ele si te apuca si frica. In primul rînd, eu as renunța cu totul la ele. Apoi as face ceva care să mă binedispuna, care sa ma încarce pozitiv, ca sa uit toate chestiile negative din capul meu.

| doctorandus a răspuns:

Paranoia se vindecă dacă iei risperidonă.

| FreddieM a răspuns:

Din cauza vârstei. Dar treci peste ele când te maturizezi.
Cheers

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Am pentru tine ceva ce am adoptat și distribui,winking o serie de informații psihologice și sfaturi împotriva anxietății cu care încerc să-i ajut pe cei care suferă. happy După ce citești, răspunsul îl găsești în inima ta și sper că începând de azi, prin puterea prezentului să fii fericit, să nu mai trăiești în panică și să nu mai trăiești în trecut! Ai dreptul să fii fericit și liber, nu uita!winking E o datorie la care ne cheamă viața. big grin Funda? big grin

| outsidethebox a răspuns:

Ti le scoti din cap cu acelasi 7.62 cu care ne-ai omeni pe noi...