| crdiana a întrebat:

Mi-ar placea sa devin medic ginecolog. As vrea sa ma apuc de citit carti din acest domeniu, insa pentru inceput ceva mai usor de inteles. Imi recomanda cineva vreo carte?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, iti spun eu ce sa citesti, mai bine zis ce sa inveti: Fizica, Chimie, Biologie; din astea se da examen la Facultatea de Medicina; examenul este greu; facultatea asta e scumpa si lunga; ar fi bine sa intri la buget. Iar Ginecologia, pentru asta optezi tocmai la sfarsitul facultatii, in Ginecologie faci rezidentiatul. Sa ajungi tu acolo! Ginecologia nu are sens fara multa cunostinte pregatitoare.

| eo9Andreeutza8kiss a răspuns:

Sunt 2 carti pe care ai putea sa le iei :
novak ginecologie autor jonathan s. berek :editura medicala callisto-2013 sau tratat de de ultrasonografie clinica, principii, abdomen, obstetrica si ginecologie volumul 1 autori : radu i. badea, sorin m. dudea, petru a. mircea si florin stamatian. eitura : editura medicala 2011

| eo9Andreeutza8kiss a răspuns:

Funda te rooog big grin