| DanaQ a întrebat:

Mi-ati putea recomanda, va rog, o gramatica buna a lb. GERMANE sau ITALIENE pentru INCEPATORI? sau un curs pentru. incepatori care sa cuprinda si notiuni de gramatica si un vocabular de baza. Nu as vrea, insa, un curs de genul "Germana/Italiana fara prof." Sunt plictisitoare. happy As dori ceva... usor si interesant. Thanks!

1 răspuns:
| AlAndalus a răspuns:

Eu nu stiu nici germana nici italiana.dar pot sa-ti recoman editura Niculescu pentru. a-ti cumpara cartile dorite.
Eu mi-am luat pentru. spaniola (vreau sa sustin DELE) si mi-am luat pentru. A1-A2 si B1-B2.NU iti recomand Editura Steaua Nordului care are niste carti in ultimul hal-fffooooarte multe greseli-abunda -in greseli (nu cred ca le tehnoredacteaza)
Oricum, sper sa gasesti cartile mult viaste! Succes!