| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mi se pare mie s-au Occidentul este de RAHAT, adica frate cred ca incep sa vad dublu, ce naiba atat de multi poponari, transexuali, travestiti si idioti care si-au schimbat sexul, CE NAIBA SE INTAMPLA? In Spania un handicapat m-a ciupit de fund, i-am tras un pumn a cazut pe jos si pe urma a trebuit sa dau explicatii la politie pentru ca oamenii s-au oprit din mers si se uitau la mine ca la un infractor. Pe urma merg in Italia, ce sa crezi, dupa 4 luni un mos imi face cu ochiul si facea fazele cu limba si dupa 3 saptamani o baba m-a abordat si spunea ca imi ofera o suma de bani ca sa intretin relatii sexuale. Clar am refuzat, pe urma plec in Olanda, numai ciudati, in Anglia puteam sa ma astept la orice ca doar englezii au colonizat America. Un amic de-al meu care a plecat in Franta cu prietena lui a vazut tot felul de ciudati, ba e femeie, ba e barbat. Fratele meu mai mare cu 10 ani a spus ca in tarile nordice s-a obisnuit ca barbatii sa faca cu ochiul cand merg pe strada cu nevastasa. Eram in Spania cand m-am dus sa beau o bere si langa mine se aseaza o fata si intra in vorba cu mine, bine nu prea mi-a placut de ea, parea cam copilaroasa si vizavi, doua mese mai incolo niste lezbience se lingeau. Cand am venit pentru prima data in Occident, venisem cu gandul sa fac ceva bani si ma intrebam, de ce oamenii sunt asa de reci? Cand de fapt ei stiau ca Occidentul e de rahat, nici nu ma mir de ce spun strainii ca Romania e o tara frumoasa.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Stai prea mult cu ochii in ograda altora. Si faza cu ciupitul, man, daca era o femeie nu te deranja rolling on the floor femeile primesc tratamentul asta zilnic de la tot felul de ghiolbani aici, in Romanica. Sau cel putin eu mereu sunt pipaita si pasaita tot timpulp in autobuz. Dar na, cand se inverseaza rolurile nu ne mai place sad

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru supadeceapa):

BINE INTELES CA NU IMI PLACE m-am speriat rau, eu mergeam linstit pe strada si m-am oprit la semafor si dintr-o data MA CIUPIT am apucat sa ii trag doar vreo trei pumni in cap si pe urma brusc am observat ca oamenii care erau in jur s-au oprit si se uitau la mine ca la un criminal, apoi o femeie panicata cheama politia vin aia exact ca americanii si a trebuit sa dau o declaratie cu ce s-a intamplat, cand au vazut ca am buletin de RO s-au lamurit si pe urma s-au schimbat si ei la fata.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru supadeceapa):

Sa vezi ce s-au schimbat la fata astia de la politie cand s-au uitat la buletin, am uitat sa iti spun dupa ce am dat o declaratie a trebuit sa astept 30-45 de minute ca sa imi faca o evaluare psihologica.

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Și alții ar fi procedat la fel,nu zic că nu dar nu era necesar sa îl lovești încât să îl bagi in spital,îi dădeai decât un pumn în umăr și ii ziceai sa se care.E bine sa te aperi dar ai exagerat acolo.Ce s-a întâmplat acolo se putea interpreta in multe feluri, nimeni nu a văzut de la ce a început din ce ai zis, era normal să cheme poliția, daca vedeai că un nebun a lovit pe unul de l-a lăsat lat pe strada ce făceai? nu chemai poliția? daca e o învățătură din întâmplarea ta este aceea că nu trebuie sa te pui la mintea unor prosti, riști să ai și tu probleme

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Scuze dar cu violenta asa eram obisnuit in Romania la scoala cu colegii, acasa cu parintii cand ma altoiau, afara prin cartier cu amicii dar nu am vrut sa il ranesc doar eam dat cateva lovituri pe urma a cazut pe jos nu stiu daca se prefacea dar am vazut ca ii curgea sange din ureche si oamenii se uitau lamine speriati ca de am 190 si aproape 90 de kg.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Recunosc ca i-am tras vreo cateva sanatoase dar n-am vrut crede-ma.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Dar in ce oras stai?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

RAY baiatule ma jur pe Sfantul apostol Andrei si pe Manastirea Putna ca in viata mea nu ma mai duc in strainatate mai bine raman in Moldova la bunicii (https://www.youtube.com/watch?v=unXLGejw0ps) mei ca daca mai raman aici mai bag vreo zece in coma si apar pe posturiile lor de televiziune.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Sti cum se spune la nervi PUMNII MEI, MINTE NU ARE! https://www.youtube.com/watch?v=VqprMzZXTf4

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Mai bine in Brasov

105 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mișto e să troll-ezi, când nimeni nu se prinde, este? laughing

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru NOname):

Hai sa mori tu ai fost acolo cu mine. Daca erai barbat crede-ma nu ti-ar fi convenit de loc.

| darrio2007 a răspuns:

Bă, tu esti dăstept rău!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru darrio2007):

Daca mergeai cu mine in calatorie te prapadeai de ras ba chiar ramaneai socat sa mor daca te mint. Dar ma jur pe Sfaintul apostol Andrei si pe Manastirea Putna ca nu ma mai intorc. Sti cum se spune "nicaeri nu-i ca acasa".

| Bondarel99 a răspuns:

Peste tot exista gay si persoane trans, dar nu peste tot au curajul sa se arate asa cum sunt.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Bondarel99):

Poate ca am avut eu ghinionul asta cat am fost plecat in lume.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Bondarel99):

Ei uite ca sunt unii care au un curaj nebun de te lasa masca.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu vorbeam de tine. Ma refeream ca astfel de persoane au existat dintotdeauna si nu numai in Spania, Italia sau unde ai vazut tu ci in toata lumea. Doar ca daca zice unul intr-o tara araba ca e gay e spanzurat, in tarile mai libertine gen SUA dar si prin Europa poti sa iesi pe strada cum vrei si sa te comporti cum vrei.
Daca nu vrei sa ai de-a face deloc cu astfel de persoane mergi intr-o tara mai conservatoare.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Bondarel99):

Scuze dar eu cu violenta asa am fost inrait de mic propabil din cauza parintilor si a prostiilor de la scoala si pe unde mai eseam eu prin oras cand eram in RO.

| romeo78 a răspuns:

Așa ceva a existat de mult timp în Occident. Doar că în timpul cortinei de fier, estul a rămas tradițional, moralizator. Iar, în Occident, sub pretextul "drepturile omului" sau liberalizat astfel de situații. Pur și simplu ei s-au obișnuit și li se pare ceva normal.
Chiar foști colegi de muncă, care au lucrat și dincolo, spuneau că s-au întâlnit cu situații în care soțul acceptă ca soția să aibă relații sexuale. Chiar pe Instagram există din America o femeie care practică în casă cu acordul soțului video chat.
Încearcă să treci cu vederea și ia în râs toată situația!
Căci, la un moment dat poți avea astfel de situații, chiar la locul de muncă!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru romeo78):

Nu l-am batut asa de rau dar astia au chemat repede politia si repede a venit mi-au pus catusele oamenii strigau CRIMINALUL CRIMINALUL.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru romeo78):

Ai fost vreo data in Italia, a venit vreo data o baba la tine sa iti ceara rapaorturi sexuale pe bani nu, crede-ma ca nu, in RO la tara babele mergeau la biserica se rugau si mai stateau la barfa si la oras de-a bea mergeau pe strada dar in fine.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ai intalnit babe care ti-au propus asa ceva? jalnic

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Dar nu sunt singurul pentru babele in Italia nu conteaza cum arati conteaza doar sa fi barbat si sa ai barnau ca te abordeaza, nu rade ca asa e, tu nu sti pentru ca nu ai patit eu am patit doar oadata.

| RAY a răspuns:

laughing esti pastila mea de umor pe ziua de azi

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Sti ceva hai ca deja ma enervezi, nu sti cum a fost, ce mi s-a intamplat si prin cate am trecut era exact ca in filmele cu prosti.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si eu am vazut drogati in Spania, da e aiurea si fete ametite de bautura, copile, da e grav, se alege dracu de lumea asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sa vezi in Polonia cum beau adolescentele cot la cot cu mamele laughing. Betive mai mari decat alea n-am vazut inca.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești pe acele tărâmuri? e frig le înțeleg, și in Rusia dar sunt frumoase

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Da asa e se duce lumea de rapa si sa stii ca ce am scris eu nu e amuzant.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si ce poti face,nimic, asta e, eu ce tot spun, curvia, materalismul, nu fac casa buna

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Ma jur ca nu am vrut sa il bat asa de rau dar m-am speriat, m-am enervat si pe urma dai tata dai, dai in cap ca la carciuma din sat bai.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Eu sunt din Brasov bine cam pe la periferie prin Noua pe acolo unde sunt multi tigani si sunt blocuri de camin construite pe vremea lui Nea Nicu.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si sunt violenti?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Nu poponarii nu sunt violenti, era pe jos gemuit si ii tremurau mainiile si ii curgea sange din ureche cred ca l-am lovit mult prea tare, in satul din Suceava acolo de unde sunt bunicii adica parintii mei crede-ma ca acolo cand sarea la bataie un betiv ii dadeam bataie cu masura adica ii dade-am mai incet, si cand ma bate-am cu un prost la fotbal atunci era altceva era fata in fata frate deci nu te joci, dar pe asta sa fiu al dracu de l-am terminat nici nu ma mir de ce ii curgea asa mut sange si se uita lumea asa speriata la mine https://www.youtube.com/watch?v=VqprMzZXTf4

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

RAY eu sunt un om cu fica de Dumnezeu, cand am plecat de acasa am luat si icuana pe care o aveam agatata pe peretele din casa chiar daca in strinatate oamenii ma vedeau cu icoana in mana si radeau eu o pupam si ma rugam sa ma intorc acasa, mi-e dor de parintii mei de satul unde sunt bunicii mei atunci cand ma trimiteau sa cumpar paine, bere si bomboane, crede-ma mi-e dor.

| supadeceapa a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si e mai fain in Noua decat in UK, Italia, alea alea, nu? rolling on the floor Acolo nu vezi gay, doar golanie si tiganie. Muci betăr.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Asta e bine, omul are nevoie de frica daca e impulsiv

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Sper doar sa nu imi fi facut tara de ras ca si asa suntem priviti urat, dar nu imi pare rau m-am convins lumea e de RAHAT si sincer sa spun asa sarac si amarat cum sunt dupa ce am vazut lumea SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN, insa imi pare rau de romance ca sunt umilite si de ai nostri.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

"Asta e bine, omul are nevoie de frica daca e impulsiv" sti ceva mie nu mi-e frica de nimic, nu mi-a fost frica nici in copilarie cand ma casapeau parintii si nici acum cand era sa fiu arestat pentru tentativa de omor, eu nu dau in napoi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru supadeceapa):

Crede-ma in Noua cu toti tiganii si tarfele e mai bine decat acolo, mereu cand merg pe strada trebuie sa am grija sa nu ma ciupeasca un HANDICAPAT eh.

| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, si care e intrebarea? Ai aberat fara sa spui nimic. Nu te-au oripilat si ceva rockeri pletosi imbracati in piele? De lesbiene si homalai, ce sa mai zic. Oroare!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu doar am explicat ce era acolo si ca in viata mea nu am vazut asa ceva si bai frate nu era ca la TV era pe viu, pe fata deci nu asa sa zici ca se prefac era pe viu.

| relian a răspuns:

Asa este lumea de cand aparu laughing doara ca nu ai vazut tu pana acum,sau pana cand ai fost unde spui.
Omeni de genul ala au existat dintodeauna,dar acum sunt mai multi,normal ca a crescut populatia.
Deci saracii cu duhul,homosexuali si care mai sunt,numarul lor creste proportional cu cresterea populatie,ca urmare ai mai multe sanse astazi sa vezi decat aveai inainte.
Plus de asta romanii nu prea erau sau nici acum nu sunt asa familiarizati,informatii cu privire la aceste categorii de oameni,pectru ca in comunism sau ce a fost ala categoriile astea de oameni nu erau cunoscute,ei insasi nu se faceau cunoscuti,iar daca unia erau descoperiti,era vai de mama lor, ca urmare romanii nu stiu, nu au vazut astfel de oameni, sau mai bine spus nu iau vazut in actiune laughing
In RO si pe vremea lu impuscatu erau deastia, dar cum am spus erau f precauti, daca erau descoperiti nu era bine deloc pentru ei.

Acum deja vorba ta siau luat lumea in cap.eu ii inteleg,ii accept,dar sa stea la locul lor,stai frate acolo in banca ta,nu veni sa ceri drepturi,nu cere nimic,daca societatea te accepta cum esti fii multumit.
Ce ar fi sa iesim si noi in sfrada sa facem scandal,sau demonstratie ca suntem oameni normali laughing si apoi sa cerem reducerea la tacere a astora anormali laughing sai vedem atunci ce o sa mai zica.

Sincer nu stiu de ce li se da apa la moara,nu ii inteleg de ce fac demonstratii,de ce cer nu stiu ce drepturi. Drepturi trebuie sa avem toti in mod egal,dar legi normale,nu chestii ilogice,anormale,sa nu vii sa ceri chestii impotriva naturii,impotriva propriei tale specii laughing.ca de fapt ei asta sunt,noi oamenii normali ii toleram,este ok,dar nu sa vii sa lupti impotriva propriei specii,asa ceva se pare numai la oameni se poate intilni.
Eu i-as tolera dar is baga in cutie,sa faca magariile ce le fac la ei acasa, pe strada daca sunt prinsi ca fac ceva, sa se tina de mana si alte rahaturi amendati la greu, sa nu poata plati amenda, astia trebuie bagati la loc, sunt niste rebuturi umane care se pare incep sa emita pretentii laughing

| Frank51 a răspuns:

Si de asta nu mai poti sa dormi tu, nu? Eu am vazut mai multi gay si lesbi aici in Romania decat afara, si sincer nu am nici-o treaba cu ei, fie ca o fac pentru popularitate sau chiar au o problema medicala, e pur si simplu viata lor si fac ce vor cu ea.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Cam peste tot poți găsi oameni că ăștia, nu numai în Occident, și în România sunt dar chiar și așa nu trebuie sa generalizam, și aici se întâmplă des cazuri asemănătoare deoarece și țara asta e plina de ciudați.Fiecare loc are și părțile lui bune dar ai rele, chiar și așa sunt și ei oameni pot să își de-a frâu liber nevoilor dar cu anumite limite fara sa hărțuiască pe alții.
Daca nu îți place Occidentul, poți oricând să te duci in Rusia, nici tara aia nu e perfecta, sunt multi nebuni acolo și bețivi care sar la bătaie din orice și multi violatori și în România e aproape la fel.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Pe dracu Rusia, fix in Rusia ti-ai gasit sa ma trimiti. In Romania bine pe la mine in oras nu am vazut asa ceva pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu in Spania, n-am patit nimic de genul asta. Poate ai tu fata de gay

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu nu am fata de gay pot spune ca am fata de taran.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca te imbraci cu pantaloni de-aia cu turul la genunchi... indiferent de ce fata ai. Pantalonii aia numai nu striga "gaaaaay!" ca in rest...

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu ma imbrac normal cu blugi normali si hanorac, geaca, si sunt si chel doar ca mi-am lasat cioc ca la tap fara mustata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Poate ai fund misto, ce sa zic. Si la mine odata s-a uitat un mos dubios si facea gesturi obscene. Am ridicat din sprincene, m-am gindit "ce p*&a mea are ala?" si am mers mai departe. Cred ca ai o mica-mare problema cu modul in care reactionezi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai dreptate ma sperii mereu sincer nu stiu incep so i-au razna vreau sa nu mai am de-a face cu nimeni vreau sa fiu singur cat mai departe de lume.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Mdah, nu esti singurul care e de parere ca majoritatea celor din jur sunt de tot rahatul, intr-un fel sau altul. Asta e crucea noastra, sa traim intr-o mare de indivizi cu care nu avem mai nimic in comun...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL, te muti dintr-o tara doar pentru ca iti fac oameni cu ochiul. Ma intreb ce ai face daca ai fi femeie laughing. Asta e singurul tau criteriu dupa care alegi o tara in care sa traiesti?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma mut dintr-o tara in alta doar pentru ca imi fac oamenii cu ochiu ci pentru ca am vrut sa vad si eu lumea sa fac un ban dar puii mei daca am avut ghinion.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ai stat in orase mari sau la periferii?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Am fost in orase mari habar n-am cum e in periferi s-au la sate cred ca satele nu sunt ca la noi dar in fine mi-e dor de Romania asa cum e ea tara lu papura voda.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Ma jur ca nu am vrut sa il bat asa de rau dar m-am speriat rau mortii masii de handicapat si culmea ca tipu la fata arata ca cum sa spun ca "Victor Slav" ceva de genu nu stiu cum sa iti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule esti incredibil laughing
Cum sa il caftesti pe unu ca te-a atins, sau ca iti fac cu ochiul etc nu mai fii supi, poarta-te ca un barbat in limita bunului simt in orice situatie ameninti verbal si non-verbal intr-un mod ok.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Dar tu nu ai fost acolo frate, ma ciupit rau m-a prins in asa fel incat sa imi atraga atentia dar el prostu mai mult a bagat spaima in mine si normal m-am speriat cand vine unu de asta, sincer m-am saturat de fazele astea atunci cand merg pe strada ma uit mai mult la limbajul trupului sa vad cat ii duce capu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te intrebi din ce cauza, si cine promoveaza asa ceva,
iti sugerez doar sa te uiti la
A star is born cu lady gaga, unde se promoveaza la fel gay-ii
love simon
big bang theory
Sam smith care promoveaza muzica gay
freddie mercury
johny deep
Thirteen reasons why

si cele 999999 de seriale "americanesti" la care toata lumea se uita, si care au in componenta cel putin un cuplu gay,
e liber pentru ei sa se promoveze peste tot, hollywood, Youtube, parade gay, nu le spune nimeni nimic, ca gen suntem intr-o democratie, cu freedom of speech si egali happy
caca

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Johnny Deep? As da o mina si un picior sa penetrez ce a avut el ocazia... https://en.wikipedia.org/wiki/Johnny_Depp#Personal_life

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru GabiDumitrescu):

Lasama pe mine cu Johnny Deep ca nu ma intereseaza ca el e poponar pe mine m-a afectat un pic plecatul asta prin Europa si crede-ma ca nu imi mai trebuie nimic, tot ce vreau e sa ma intorc dracului acasa si sa uit tot, ma angajez lo o fabrica ca muncitor pe undeva si gata stau linistit nu mai vreau sa am de-a face cu nimeni.

| GirlOnline81 a răspuns:

Tu nu esti (ma rog, n-ai fost) suparat ca tipul ala te-a atins. Esti suparat ca el a crezut ca esti gay, iar tu n-ai putut sustine ideea gresita decat prin... pumni? Ca tot speri sa nu te fi facut de ras (pe tine, tara, etc), data viitoare descurca-te mai binewinking.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru GirlOnline81):

"Tu nu esti (ma rog, n-ai fost) suparat ca tipul ala te-a atins." bine inteles ca sunt subarat si speriat ca din cauza unui handicapat care a crezut ca eu sunt gay am ajuns astffel sa fiu saltat de politisti uracat in masina si trimis la sectia de politie, dar odata ajuns acolo am specificat ca am fost luat prin surprindere, m-am speriat si de nervi l-am lovit de cateva ori, normal ca sunt suparat de aceia am pus intrebarea pe site-ul asta.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ofensat poate, dar sa spui ca ai fost speriat nu ma faci decat sa cred ca ai trait toata viata ta intr-o padure sau sub o stanca. Ori altfel chiar vrei sa cred ca pana sa ajungi in "occidentul de rahat" nu stiai de existenta homosexualilor? As putea crede ca nu ai intalnit vreodata unul, dar auzisesi despre ei.

In orice caz, nu asta e ideea. Ideea e ca acelasi "occident de rahat" despre care tot dai inainte, pe mine m-a invatat o multime de lucruri bune, lucruri care m-au ajutat sa ma dezvolt personal si continui sa o fac. Inainte sa te plictisesc, trebuie sa-ti zic ca cel mai important lucru despre care am invatat este libertatea de exprimare care garanteaza oamenilor dreptul de a spune cuvinte ( de orice fel, chiar si cuvinte care pot rani sentimentele), nicidecum de a rani fizic. Daca intelegi ceea ce spun nu te mai plange, si considera-te norocos. Ai scapat usor si, de ce nu, ieftin cu o declaratie.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru GirlOnline81):

Stiam despre poponari dar nu credeam ca au un curaj asa nebun in vazul tuturor pe bune acum ce naiba si da am avut noroc ca am scapat doar cu o declaratie.

| gratargratar a răspuns:

Esti martor la caderea Occidentului, la fel cum odinioara a cazut Roma in mainile barbarilor.
Oricum, din punctul de vedere al romanilor "deschisi la minte", noi avem o problema pentru ca suntem incuiati, nu aia ca sunt descuiati (in toate gaurile).

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru gratargratar):

Eu mai demult pe la 15- 16 ani am citit cate ceva din istoria Occidentului asa cate putin, dar habar nu am avut ca au devenit asa de prosti, culmea e ca ei pe langa noi parca ar fi niste copii, noi suntem mai tari ca ei si la munca si la invatat stim sa facem deosebiri dar ei sun jale.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru gratargratar):

Vrei sa spui ca din cauza lucrurilor pe care le-am spus in intrebarea mea Occidentul se prabuseste. E adevarat ca si la ei a inceput sa se simta saracia si prostia dar eu cand am plecat acum 4 ani Romania era saraca si distrusa.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru gratargratar):

Oamenii din Europa de Vest cand vad ca ai buletin de Romania se schimba la fata pentru ca in tariile de acolo puscariile sunt pline de romani, numai in puscariile din Spania 7/10 din detinutii de acolo sunt romani in presa se tot scrie despre ei, poate de aia oamenii au reactionat asa cand l-am batut. In Romania era altfel il bateai pe unu si nu se baga nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cand vede cine ca ai buletin de Romania? ca mie in 7 ani nu mi-a cerut nimeni buletinu in diaspora.
poate doar daca vorbesti din auzite si din ce vezi pe internet, sau mai rau, stai printr-o tara straina, si invarti cheile la colt de strada pe deget, in fiecare zi, si atunci e normal ca cineva sa raporteze naibi, si sa iti ceara id.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru gratargratar):

Salutare gratargratar stiu ca a trecut mult timp de atunci dar vreau sa te intreb, ceea ce se intampla in Occident are legatura cu Biblia s-au cu lucrarea lui Oswald Spengler cu titlul The Decline of the West (Occidentul) si cu istoria lor.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Decline_of_the_West
Si mai e ceva la Psalmul 56 propozitia a 7 spune "Ei trag nadejde sa scape prin nelegiuirea lor: doboara popoarele, Dumnezeule, in mania Ta!" crezi ca are vreo legatura.

Psalmii 56
1. (Catre mai marele cantaretilor. Se canta ca "Porumbel din stejari departati". O cantare de lauda a lui David. Facuta cand l-au prins filistenii la Gat.) Ai mila de mine, Dumnezeule! Caci niste oameni ma hartuiesc. Toata ziua imi fac razboi si ma chinuiesc.

2. Toata ziua ma hartuiesc potrivnicii mei; sunt multi, si se razboiesc cu mine ca niste trufasi.

3. Ori de cate ori ma tem, eu ma incred in Tine.

4. Eu ma voi lauda cu Dumnezeu, cu cuvantul Lui. Ma incred in Dumnezeu si nu ma tem de nimic: ce pot sa-mi faca niste oameni?

5. Intruna ei imi ating drepturile si n-au decat ganduri rele fata de mine.

6. Uneltesc, pandesc si imi urmaresc pasii, pentru ca vor sa-mi ia viata.

7. Ei trag nadejde sa scape prin nelegiuirea lor: doboara popoarele, Dumnezeule, in mania Ta!

8. Tu numeri pasii vietii mele de pribeag; pune-mi lacrimile in burduful Tau: nu sunt ele scrise in cartea Ta?

9. Vrajmasii mei dau inapoi in ziua cand Te strig: stiu ca Dumnezeu este de partea mea.

10. Eu ma voi lauda cu Dumnezeu, cu cuvantul Lui, da, ma voi lauda cu Domnul, cu cuvantul Lui.

11. Ma incred in Dumnezeu si nu ma tem de nimic: ce pot sa-mi faca niste oameni?

12. Dumnezeule, trebuie sa implinesc juruintele pe care Ti le-am facut; Iti voi aduce jertfe de multumire.

13. Caci mi-ai izbavit sufletul de la moarte, mi-ai ferit picioarele de cadere, ca sa umblu inaintea lui Dumnezeu, in lumina celor vii.

| mihaicelsfant a răspuns:

Ce treaba ai tu cu iei? vezi-ti de treaba ta. zici ca esti ca o babalaughing (mare pocaita si barfeste pe toti/toate)

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru mihaicelsfant):

Pai sa stii ca daca era bunicamea cu mine in toate calatoriile astea ar fi cautat rapid ceea mai apropiata biserica ca sa se roage.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Asta e un site de intrebari, nu blogul tau personal, hai sa-l pastram asa. Vad in fiecare zi pisoiasi din astia de vreo 20 de ani bagandu-si limbile pe gat si bagandu-si mainile prin pantalonii celuilalt, boschetari care se drogheaza in plina strada etc. care e acelasi lucru, dar presupun ca pentru ca nu sunt gay e acceptabil din punctul tau de vedere.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Scuze frate dar eu inainte sa plec in strainatate am stat aproape un an la tara la bunicii mei in Suceava, probabil ca plecand de la sat unde erau toti prostii si betivii m-am obisnuit sa reactionez si sa ma uit in toate directiile, deci crede-ma ca nu am vrut sa il bat a fost ceva asa din instinct sper ca nu am aparut la stirile din RO.

| DoarAlin a răspuns:

Traim intr-o lume nebuna, ce pe zi ce trece devine si mai nebuna.
Cand ma uit la 'murica, Romania chiar pare o tara normala. La noi cel putin n-ai sa auzi de femei ce fac fursecuri din sangele menstrual, sau de barbati de 50 de ani, cu copii si nevasta, care se hotarasc peste noapte ca vor sa fie fetite de 10 ani, nici travestiti care au curajul sa iasa pe strada purtand barba, si cu fusta in acelasi timp. Betivi, drogati, imigranti, astea gasesti in orice tara.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru DoarAlin):

Crede-ma om fi ramas noi in evul mediu dar sa fereasca sfantul ca tara asta sa ajunga ca Occidnetul ca nu rezist, crede-ma as cauta masina timpului sa ma intorc in timp la tara in satul din Suceava langa bunicii mei, eu am fost mai sufletist si mai apropiat de bunici chiar asa cum sunt ei pentru ca eu in vacantele de la scola vara, iarna si cand mai apucam plecam la bunici cu sacosa si cativa lei departe de oras.

| Horus35 a răspuns:

De ce nu rămâi in România sa strângi niște bani? Aici nu vezi așa ceva pe strada, că asta face o țara sa fie frumoasa. Sau mai bine, de ce nu mergi in Rusia? Acolo sigur nu găsești "manifestări" de genu și urmând același raționament, e o țara și mai frumoasa...if you know what I mean...

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Horus35):

Rusia! sigur de ce nu femeile sunt mult mai frumoase ca in Romania.

| Mary012 a răspuns:

Ai gresit site-ul baiatul meu!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Mary012):

Nu, nu am gresit site-ul pur si simplu m-am saturat de prosti si handicapati.

| vjr1979 a răspuns:

S-au apropiat vremurile alea... de final.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru vjr1979):

Adica ce vrei sa spui cu asta "de final", vrei sa spui ca sunt handicapati ca nu mai au sange in ei.

| vjr1979 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ma refer la Apocalipsa. Si nu e un subiect de luat in gluma sau in deradere. Chiar se intampla, pentru cine are ochi sa vada.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru vjr1979):

Sti ce cred eu ca in trecut pe vremea principatelor romane cand boierii isi trimiteau copii la studii in Occident pe la Viena, Praga si Venetia ei stiau ce fel de oameni sunt acolo.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru vjr1979):

Apocalipsa zici, nu stiu cum era inainte dar acum mi-se pare ca e o adevarata Sodoma si Godoma. Daca stai si te uiti un pic prin jur ei sunt mai slabi ca noi la mansarda.
Romania in perioada interbelica si inainte de 1914 era considerata o tara de lumea a treia cu foarte multe traditii, obiceiuri, si cu o cultura bogata unde sa nasteau multi copii inteligenti aproape genii pentru ca scoala romaneasca asa grea cum era scotea copii straluciti la invatat. Ideia e ca copii romaniilor erau mai isteti din cauza nivelului de trai mizer saracacios si pentru ca erau invatati cu munca si mizeria de mici si de nevoie au fost nevoiti sa invete sa lupte cu viata sa se descurce singuri, dar astia de aici nu invata mai nimic la scoala si sunt idioti rau, ei se dau educati dar ei is prosti rau. Poporul roman inainte avea un potential enorm ca tara dar si noi ne-am cam dus dracului un pic.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru vjr1979):

Apocalipsa Daniel 2:21 lumea merge din rau in mai rau.
El schimbă vremurile şi împrejurările,
El răstoarnă şi ridică împăraţi,
El dă înţelepciune înţelepţilor
şi cunoştinţă – celor pricepuţi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru vjr1979):

Nu stiu de ce dar simt ca o iau razna, innebunesc nu mai stiu ce sa inteleg.

| vjr1979 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Exact. Oare de ce toate sunt la pamant, invatamant, sanatate, se promoveaza tot felul de idiotenii la Tv? Se doreste prostirea oamenilor, pentru ca cei care gandesc sunt considerati periculosi. La noi mai sunt totusi oameni cu frica de Dumnezeu, dar in alte parti vezi cate si mai cate se intampla.

| vjr1979 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Tocmai ce am citit asta. Ce-i drept nici eu nu ma mai simt ca inainte, sufleteste vorbind.

http://rugati-va-neincetat.ro/......undem-asa/

| CattanyMihai778 a răspuns:

In Romania exista barbati care se dau femei in mediul virtual
se poate depista ff usor :ceri sa-ti dea web

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CattanyMihai778):

Nu mersi eu nu pun botul la asa ceva imi plac femeile si sa ti ca raspunsul tau dat la misto ma scarbeste sa stii.

| CattanyMihai778 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Raspuns serios, fara misto chiar un sfat, fiindca si eu am trecut prin asta ce ai trecut tu sa cred ca o persoana e femeie dar era barbat, mai citeste inca o data raspunsul ca este fff serios

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CattanyMihai778):

Scuze am raspuns asa pentru ca l-am citit odata repede si nu am intels de aceia, scuza-ma.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CattanyMihai778):

Simnt ca o i-au razna nu stiu de ce imi vine sa plang dar nu pot, nu mai inteleg nimic despre lumea asta despre tot, viata asta nu pot sa o descriu simt ca intru in depresie, doamne cu ce am gresit ma simt rau.

| CattanyMihai778 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cam in stilul tau ma simt si eu, cel mai bun sfat este sa iti gasesti un job, o sotie pe viitor in locuri mai putin aglomerate gen orasele mici si vei scapa de nebunie si eu o sa ma mut din Bucuresti undeva mai retras si mai linistit

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CattanyMihai778):

Sincer mi-s-a facut asa o scarba de oameni mai ales ca am fost plecat si am vazut destule incat nu mai imi trebuie nimic tot ce vreau este sa raman singur nu mai vreau sa am de-a face cu nimeni, o sa dureze ceva vreme pana o sa imi revin totusi cand merg pe strada sunt foarte atent la oamenii care trec pe lamnga mine. Cat despre familie o sa imi fac numai cand o sa ma simt pregatit.

| bvzmsam a răspuns:

In tarile mentionate, oamenii homosexuali sunt priviti ca fiind normali nu anormali sau bolnavi psihic cum se obisnuia acum ceva vreme.
Este normal a fi gay sau lesbi sau trans.
Bineinteles ca pentru cei care au o gandire imbatranita nu e de inteles. Sunt roman, dar prefer sa ma imi ascund orientarea sexuala in Romania sau ca sunt roman in Olanda.
Da, Romania e o tara frunoasa, oamenii o strica, o distruge.
Dar deocamdata prefer Olanda pentru ca oamenij sunt deschisi sa fie naturali sa nu se ascunda.
Este vreo problema daca eu cu iubitul meu ne sarutam pe banca in parc, precum cei heterosexuali? Este la fel. Pe heterosexuali nu ii bagi in seama cand se saruta pe banca in parc, dar pe homosexuali i-ai poza si face de rusine in tot satul sau orasul.

| grAnonimH a răspuns:

A început lumea care poate e diferita sa fie la exterior ca in interior. Acum, treaba lor ce fac

| Denisasunteu a răspuns:

Oamenii ăștia n-au ce face cu viețile lor. Știi și se gândesc decât să moară triști mai bine fericiți că au făcut-o cum nu o fac multi?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Denisasunteu):

Tebuie sa fiu tare, trebuie sa am grija ca altfel ori ma extradeaza astia fortat in Romania ori ma intorc eu de buna voie.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Denisasunteu):

Frate crede-ma ca in Suceava in satul unde sunt bunicii adica de unde au plecat parintii mei crede-ma ca cand eram pe camp pe Maidan la fotbal cand se lasa cu bataie crede-ma ca acolo nu te joci e fata in fata, dar pe asta l-am lovit din reflex din instinct de cateva ori si nu am vrut, credma chiar nu am vrut.