| AvalohAlyn a întrebat:

Micii sau pufuletii sunt produse exclusiv romanesti? Adica romanio i-au inventat? Si care sunt produsele exclusiv create in Romania? Care sunt creatiile noastre romanesti?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nicio mâncare nu e creată de romani. Și micii, adică rețeta, se găsesc in alte tari dar sub alta forma, ai văzut carnea pentru burgeri la americani.
Iar pufuleții ii găsești la fel in alte tari dar nu cred ca sunt așa de consumați cum sunt in Romania.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Stiloul creat de petrache poenaru, motoru cu reactie, deltaplanu ca si mancare avem specific noua tochitura, ghiveciul

| ElSueno a răspuns:

Micii, da, sunt produse exclusiv românești, dar de pufuleți nu știu ce să zic, dacă mergi în UK sau orice altă țară o să găsești și acolo pufuleți simplii sau cu diferite gusturi. Printre produsele exclusiv românești se numără ciocolata Poiana, Primola, ROM, produsele marca Proxi și multe altele.

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru ElSueno):

Poiana, primola, rom nu mai sunt produse romanesti au fost cumparate brand-urile de ex rom a fost cumparat de americani cat despre produsele proxi nu sunt sigur ca magazinele proxi au patroni romanesti si ma refer la aia principali