| deea_5926 a întrebat:

Miercuri am teza la romana... din ce ati dat voi teza la clasa a 7a semestrul 2?

Răspuns Câştigător
| Stelistul a răspuns:

Ignora raspunsurile anterioare gen "Voua nu v-a dat ce sa invatati?!". Pentru clasa a7a semestrul 2 la teza e obligatoriu sa inveti demonstratiile pentru:
-Pasa Hassan-balada
-Doua Loturi-nuvela
-Imn
Iar pe partea de literatura:
-atribut
-subiect
-predicat
-adjectiv
Luara-i 10! laughing

Funda?!?

7 răspunsuri:
| AndreiP98 a răspuns:

O sa va dea model de teza si presupun ca v-a dat ce sa recapitulati. Deci invata ce a zis sa recapitulati si gata

| anutzica001 a răspuns:

Din recapitularea pe care ne-a dat o profesorul de romana
niciodata tezele nu coincid, spre ex eu o sa am teza la prima vedere 9 ceea ce inainte nu se intampla)

| cristinna23 a răspuns:

In clasa mea profa a facut niste teste si a selectat 2, foarte usoare.cu un rezumat si o compunere.

| Aswomen a răspuns:

Buna eu sunt clasa a 7-a, am dat teza la romana si ne-a dat la gramatica din pronume (cu cele 10 tipuri) adverb di adjectiv, ne-a mai dat sa caractirizam in antiteaza trasaturile lei Mihai Viteazul cu cele ale lui Pasa Hassan ca am facut poezia Pasa Hassan, si sa facem o cerere pe o foaie distincta.Mda asta ne-a dat noua sa facem

| Smk_3080 a răspuns:

Pai nu ai subiecte?
eu dau maine din comentariul doinei voi brazi`nalti incetitati sau planul de idei la manastirea argesului la literatura
iar la gramatica ne da un text si noi sa spunem functia sintactica.cazul si restul sunt usoare

| Cristina_2079 a răspuns:

Pai o sa-ti dea la partea 1 sa desparti in silabe si alte chetiis imple iar la partea a 2-a o sa-ti dea sa faci o kompunere sau de demonstrezi ceva...:d sper ca ti-am fost de ajutor:X