| Secret_3008 a întrebat:

Miine am examen, dati-mi un sfat ce sa fac, in afara de a invata

Răspuns Câştigător
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Pai ar fi bine ca in timpul examenului sa ai la indemana o ciocala sau un suc cola in caz ca esti srtesat.Si poti sa mananci ciocolata in timpul ce inveti pentru ca contine lectina si ajuta la memorare.Succes la examen!

7 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Relaxeaza-te, culca-te devreme, mananca suficient maine dimineata dar nu exagera (prea multa mancare pune stomacul la treaba si organismul e mai preocupat sa digere decat sa gandeasca) evita cafeaua, cola etc ia-ti la tine apa de baut si nu cola, pepsi, fanta... Bafta!

| DianaScorpio a răspuns:

Pai in afara de a invata, tot ce iti mai ramane de facut e sa te relaxezi si sa dormi bine. Iar inainte de examen sa mananci ceva, sa nu ai stomacul gol.
Multa bafta!happy

| PυƒσPιηк a răspuns:

Ce nota ai luat la examen?

| Alice1122 a răspuns:

Sa te relaxezi caci asa iti va fi mai usor in examen oricum batfa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai, in primul rand SUCCES! In al doilea rand. Invatatul nu este o varianta, deoarece esti foarte stresat(a) in aceasta perioada. Cel mai bine ar fi sa te odihnesti, sa te calmezi si sa te reculegi. Daca esti prea agitat(a) incearca sa citesti o carte/sa faci o plimbare.
Bafta multa maine la examen!winking

| youaly a răspuns:

Inainte de examen cu o ora incerca sa te relaxezi si sa nu mai inveti,...

| dydav a răspuns:

Daca esti fata, ia`ti un handsfree si roaga un prieten sa te ajute.