| gabi4242 a întrebat:

Momentan sunt in liceu, mai am 2 ani pana termin. Vreau sa obtin cand o sa merg la facultate o bursa de studiu in Japonia.In cei 2 ani o sa ma straduiesc sa fiu aproape fluent in japoneza(probabil sa mai scap de concurenta).Cum pot obtine aceasta bursa?
Credeti ca ar merita sa merg pe aceasta idee? Presupun ca as gasi un loc de munca decent(Engleza+Japoneza e o combinatie mai interesanta).

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca si intra in contact cu ambasada Japoniei. Este adevarat, aceasta combinatie este foarte cautata.