| MusicIsLife a întrebat:

Monarhia absoluta este tot una cu monarhia universala? Am de facut un referat despre monarhia absoluta in spania si am gasit pe net unul in care scria : "Carol Quintul a incercat sa restaureze "monarhia universala" care s-a dovedit a fi o forma de organizare depsita."Va rog sa ma ajutati cat mai repee.Dau fundita

1 răspuns:
| andyloveandra a răspuns:

NU monarhia absoluta nu este tot una cu monarhia universala iti dau un site in care sa gasesti ce iti trebuie:http://referat.clopotel.ro/Monarhia_absoluta-10301.html