| eXtrike a întrebat:

Multi isi pun intrebarea, exista Dumnezeu, unii cred ca daca fac o greseala, daca El nu exista, si exista alt idol? dar ca de obicei, o foarta antonima, care lupta impotriva Lui Dumnezeu, este satanismul, dovada ca ei lupta impotriva lui Dumnezeu, cea ce inseamna ca El exista. Practic Biblia dovedeste ca suntem in ultimele zile ale Pamantului.
Semnele sunt scrise de sfinti, in biblia, una ar fi " Ve-ti auzi de razboaie si vesti de razboaie, nu va temeti, astea vor fi doar inceputul sfarsitului", aceasta profetie s-a indeplinit de mult, dar nu numai asta, " Dumnezeu ii va distruge pe cei ce distrug pamantul", si aceasta profetie s-a intamplat, Apocalipsa sau Sfarsitul nu va fi in 2012, vor dura cam 20 de ani pana cand Fiul Domnului va reveni a 2-a oara pe pamant. In timpul in care microchipurile cu semnul fiarei vor fi implantate, atunci va veni sfarsitul.
Israelul, va face pace cu anticristul pentru 7 ani, se spune ca este Necazul cel Mare, va avea razboaie teribile, foamete, ciuma si dezastre naturale.
Oameni ori vor alege semnul fiarei ori Sigiuliul lui Dumnezeu, cei care aleg Sigiliul, se vor ascunde, si vor fi protejati de Ingeri lui Dumnezeu, pe cand cei care aleg fiara, se va rezvarsa cele 7 plagi ale Maniei lui Dumnezeu si cei 4 calareti ai apocalipsei, care le ofera puterea naturii, sa-i pedepseasca pe cei necredinciosi.
La aproape jumatatea celor 7 ani, pacea va fi rupta, si se va tine un razboi impotriva Israelului, vor pune un chip in templu, ca oameni sa se roage la ea.
Toti asteptand un salvator, satana cu puterea de a lua chip de inger cu lumina, se va da drept Mesia fals. Transmisiuni TV, video, de toate cele, indeplineste profetia ' Orce ochi il va vedea ', dar nu este prima data cand satana se da drept inger cu lumina, cand Mantuitorul a fost pe muntele (am uitat ce munte), satana a venit ca mesager glorios a lui Dumnezeu, incercand sa-L faca pe Mantuitor sa incalce Legile lui Dumnezeu, si-a aratat adevarata indentitate.
Oameni, vazand Mesia fals, singura solutie de a se apara de plagi era sa extermine pe cei credinciosi.
La sfarsitul Necazului cel Mare, Mantuitorul, va veni a 2-a oara pe Pamant, va veni cu o armata din ceruri, si cu glasul unui arhanghel, striga ' S-a sfarsit!' Oameni veneau sa-l intampine, credinciosi, cu chipul lor palid si plin de lacrimi, imediat se bucura, si isi sterg lacrimile din ochi, ca stiu ca Salvatorul a venit sa-i ia acasa, toti primesc corpuri noi, frumoase, si nemuritoare, pe cand cei pacatosi se uita cu groaza la acest eveniment fantastic, se implineste profetia 'Orice ochi il va vedea'.
Isus Hristos striga ' Treziti-va! Treziti-va! Voi cei care dormiti in tarana, si ridicati-va! ' Cu o ultima putere, anticrist dau un ultim atac asupra Ierusalimului, si oastea lui Hristos il va infrange pe anticrist si armata lui, si il va arunca pe satana in abis, legat pentru 1000 de ani, insa cei credinciosi, vor domnii in Regatul lui Dumnezeu.
Dupa 1000 de ani, Ierusalimul, gatita ca o mireasma, vine sa-si intampine barbatul! satana va fi dezlegat si ca printr-o minune, aduna militari din toate veacurile, dar intr-o clipa, planurile sunt destramate, iar toti sunt fortati sa se inchide Printului Vietati, si dintr-o data din cer car flacari, si ii devoreaza pe cei pacatosi, cei care au pacatuit putin vor fi distrusi rapid, in timp cei care au facut fapte oribile, sunt fortati sa sufere mult, iar satana, creatorul pacatului, este fortat sa sufere cel mai mult. ' Si noi v-om calca in cenusa lor', iar dupa toti se inchida Printului Vieti si il Lauda ca a distrus teroarea satanei asupra omeniri.
Acum Dumnezeu isi indreapta atentia a unui pamant nou, si a unui cer nou, ca printr-o strigare, Pamantul este refacut si culorile frumusetei domnesc, oamenilor ii este oferita posibilitatea, de a descoperi, planetele, spatiul. Dumnezeu va sterge orce lacrima din ochi nostri.

Acum ca stiutor, va zic nu sunteti catolici, nici ortodoxi, sunteti crestini, nu va rugati la cruce sau la icoane, este un pacat ce incalca porunca ' Nu te inchina la idoli ' Ele sunt lemn cioplit sau sticla, tu trebuie sa te rogi la Cer, ca acolo este Casa lui Dumnezeu.
Evanghelia este adevarata credinta.
Incetati razboiul, rautatea fata de noi, poate la suprafata nu suntem frati, dar in realitate toti suntem frati ca creatii a lui Dumnezeu.
P. S: Se spune ca in timpul luptei de la Armaghedon noi v-om purta lancii si scuturi, armuri cu Crucea Domnului (arma impotriva diavolului)
Rugati-va pentru bine.
P. S2: Nostradamus a prezis ca Romania va rezista la Apocalipsa cel mai bine, nu stiu ce spune-ti voi, dar eu ma voi ascunde in pesteri cand va veni timpul.

16 răspunsuri:
| Costel95 a răspuns:

Alindejay de ce spui ca e o credinta gresita? la ce te referi?

| theodor01 a răspuns:

Asa ar trebui sa se intample?
Pai si daca se va intampla cum zici tu,Satana de ce se mai da Mesia fals? God o sa stie asta, logic.
Dar parca God ii ierta pe toti? Nu zicea Jesus ''Iarta-i Doamne ca nu stiu ce fac!''? De ce mai exista iad in cazul asta?
Pai logic ca Romania o sa reziste cel mai bine, cine are curaj sa vina aici?

| theodor01 a răspuns:

Ai evitat total toate intrebarile mele.

| theodor01 a răspuns:

Daca este vorba despre mine, ei bine, am 14 animsunt ateu,dar sunt doar pentru mine, nu sunt declarat or something, sunt botezat.Nu ma trag dintr-o familie atee sau ceva.Chiar cred ca sunt singurul din familie.Dar am spus,nu sunt genul sa fiu declarat, sa nu particip la orele de religie, sa nu intru in biserica sau asa ceva.Sincer,ador istoria si religia, si studiez mai mereu despre asa ceva, mai ales ca internetul imi ofera posibilitatea.

| theodor01 a răspuns:

Pai si daca noi stim deja ca Satan o sa fie Mesia Fals,de ce o sa se mai prefaca el ca e Mesia daca noi stim deja asta si mai mult ca sigur si Satan stie, ca daca tot exista, el sigur face toate planurile dinainte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti pocait numai cei pocaiti au o credinta gresita mai sunt si alti insa religia voastra se numara printre religiile cu o credinta gresita

| pascalau12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce au o credinta gresita, ce au facut.

| eXtrike explică:

De ce se da drept Mesia? Sa ii faca pe oameni sa incalce legile lui Dumnezeu.
Este o alegere dificila, Ori Alegi Semnul fiarei, ori Sigiliul lui Dumnezeu.
Sa distruga Pacatul, ca nimeni sa nu mai sufere din cauza Pacatului.
Nu e vorba de asta, ne vom apara.

| eXtrike explică:

'In Biblie spune, 'Dumnezeu ii va distruge pe cei ce distrug pamantul'
Ei de ce nu s-au oprit si au continuat sa distruga prin munca propusa?
Satana de ce a incercat sa distruga pamantul, cu toate astea stia ca el va fi distrus inainte de a distruge umanitatea de pe pamant? De ce si de ce?
Eu cred ca nici sa se atinga de biblie nu vrea, pentru ca asta l-ar tine la distanta, Crucea = Arma impotriva Diavolului.

| Oanaa_7955 a răspuns:

Da toate astea o sa se intample.da mai intai de toate vine rapirea.adica Dumnezeu isi ridica la cer toti credinciosi dupa pamant. dupa care vine apocalipsa si multi oameni o sa vror sa se intoarca la Dumnezeu.dar putin o sa poate pentru ca vor suporta foarte multe chinuri din partea necredinciosilor... Nimeni nu stie cand va stii cand va veni Iisus a doua oara pe pamant numai Dumnezeu nici macar fiul nici ingerii nu stiu asta. In Matei 24 scrie ca se vor scula martori mincinosii, un neam se va scula altui neam.si tot asa citeste matei cap 24.

"matei 24 v 24-31 Caci se vor sculu Hristosi mincinosi si proroci mincinosi,vor face semne mari si minuni, pana acolo incat sa insele, daca va fi cu putinta, chiar si pe cei alesi. Iata ca v'am spus mai dinainte. Deci daca va vor zice" Iata'l in pustie sa nu va duceti acolo! Iata'l in odaite ascunse" sa nu credeti! Caci cum iese fulgerul dela rasarit si se vede pana la apus asa va fi si venirea Fiului omului. Oriunde va fi starvul acolo se vor aduna vulturii. Indata dupa acele zile de necaz " soarele se va intuneca luna nu'si va mai da lunina ei stelele vor cadea din cersi puterile cerului vor fi clatinate, Atunci se va arata in cer semnul Fiului omului toate semintele pamantului se vor boci si vor vedea pe Fiul omului venind pe nori cerului cu putere si cu o mare slava, El va trimite pe ingerii Sai cu trambita rasunatoare si vor aduna pe alesii Lui din cele 4 vanturi dela o margine a cerurilor pana la cealalta. Mai zice "(...). il va taia in doua si soarta lui va fi soarta fatarnicilor acolo va fi plansul si scrisnirea dintilor" aici zice de Iad.

theodor01. Iadul existe de cand a mancat Eva din pomul interzis de Dumnezeu. Iar Dumnezeu ca sa ne ierte de pacate la trimis pe Iisus ca sa moara ca sa ne ierte pe noi de pacate ca sa putem sa ajungem in Rai.

| Oanaa_7955 a răspuns:

Nu te supara da ce religie esti? si cati ani aibatting eyelashes?

| Oanaa_7955 a răspuns:

Nuj.pentru ca asa a fost sa fie. daca vrei lasa id'u tau pe privat si poate mai vorbim.happy

| Tonita a răspuns:

Ei bine cad va veni apocalipsa asa va fi dar nu se stie and poate sa vina si azi apocalipsa vine cand vrea Dumnezeu nu cand prezic sineste maiasy.
Funda? o:-)

| Ankhulnb a răspuns:

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

| Resh47 a răspuns:

Normal ca Romania va rezista apocalipse mai mul.Doar suntem cu vreo 40 de ani in urma celorlalte tari.Sunt atatea dovezi simple ca dumnezeu nu exista incat tot ce trebuie sa faci este sa fii mai atent la tot ce e in jur.

| onegirl8997 a răspuns:

Unde scrie in biblie de microchipuri? laughing
Ce e biblia de fapt? E istoria Ierusalimului. Vechiul testament este despre poporul evreu.
Chiar si personajele care ar tb sa se comporte exemplar sunt brutale uneori!
Domnul pare altfel ilustrat.De ce se schimba dintr-o data in noul testament?
De ce Domnul nu li s-a aratat si altor popoare cum ar fi egiptenii si aztecii?
Ei ar fi scris despre asta pentru ca au avut o cultura infloritoare! Nu ar fi fost extraordinar daca Columb ar fi descoperit acolo
aceeasi biblie pe care o avea el acasa? Mai ales daca cei care au scris-o erau inspirati de sfantul duh ...Era cea mai elocventa dovada.

Si dacii l-am avut pe Zalmoxe, poate si dacii au avut viziuni ...Insa noi nu am scris despre nimic.
Te gandesti vreodata ca poate biblia(Noul Testament) a fost scrisa doar ca nobilii sa poata sa controleze
si sa manipuleze masele de oameni?! Preotii erau si sunt cei mai respectati.
Omul stiind ca in viata de apoi va fi fericit, se resemneaza la o viata modesta gandind ca cei bogati nu vor ajunge niciodata in rai.
SI cine are de castigat de aici? Daca nu exista rai? Nu cel bogat? el traieste linistit ca nu ii are nimeni treaba.
Iar daca domnul este atotstiutor atunci inseamna ca stie ca o sa gresim, deci de ce ne mai pedepseste?
Vesti de razboi? pai vezi tu ca razboi, foamete si rautate a fost de cand e lumea pe pamanat.
Oamenii aveau atunci nevoie de povesti, inca mai au (Au nevoie de speranta)... Dar nu mi se pare deloc credibil.
Toti zic ca nu a fost ca acum.De parca au vazut cum a fost in evul mediu.
Consider ca omul a evoluat mai mult incat sa nu mai creada in asemenea basme. Exista destule lucruri pentru care sa ne facem griji acum.
Gandeste rational ce-ai scris, doar de-aia ti-a dat Domnul ratiunea. Oamenii au descris sfarsitul lumii de la nivelul lor de viata si din perspectiva lor.\

E firesc sa ne temem de necunoscut, sa ne fie frica de ce va urma, sa ne fie frica de inevitabil dar nu ar tb sa cadem in extreme.
In al 2-lea rand, Biblia de ce are intaietate fata de Coran sau alte carti ale altor popoare? Ca nu le-am citit, de-aia.
Daca parintii asa ne-au invatat atunci ne-am hotarat cu totii sa ne complacem cu ideea asta.
Am crescut cu ideile astea, am inceput sa credem in ele ca si cand ar fi axiome.