Întrebare recomandată | alexpr2000 a întrebat:

Neata TPU. imi puteti spune cum sa retin mai mult ce invat, invat seara mult si dimineata de abia imi amintesc sad. funda

Răspuns Câştigător
| AsTheLove a răspuns:

Draga alexpr2000,
Si eu am patit asa ceva cand eram mai mica. Obisnuiam sa invat seara, dar dimineata nu prea imi aduceam nimic aminte.Deci,eu ce iti recomand e sa inveti dimineata.De ce? Pentru ca creierul seara nu este foarte atent(si asa poti pierde). Creierul oboseste pentru ca toata ziua il folosesti.Asa ca de aceea, daca inveti dimineata, creierul va fi odihnit, si vei retine totul mult mai usor.

Incearca si o sa reusesti!
Succes!

AsTheLove

9 răspunsuri:
| alexpr2000 explică:

Daca invat definitiile de pe pc are ceva?

| AsTheLove a răspuns (pentru alexpr2000):

Da fiindca probabil nu toate definitiile sunt corecte si complete.Incearca cele dintr-o carte sau cere autorul cuiva.happy

| necse6alex a răspuns:

Au dreptate si colegii nostri TPU dar invata seara si dimineata te trezesti mai repede cu 30 minute si repeti odata sau de doua ori si atunci o vei tine minte daca nu cumpara niste Lecitina de la farmacie. Funda?

| AsTheLove a răspuns (pentru necse6alex):

Dar necse6alex,sa iei pastile nu e o solutie

| Bia2001 a răspuns:

Invata doar de dimineata! retii mai usor daca inveti de dimineata

| givehelp a răspuns:

Eu invat seara, dar ma culc pe burta caci in asa fel singele circula mai bine spre creier si se memorizeaza mai usor, plus beau apa. Apa contine oxigen ceie de ce are nevoie creierul ca sa functioneze bine.

| anchidingabriela a răspuns:

Lecitina big grin

| CryMy1 a răspuns:

Pai tu trebuie sa inveti dimineata, atunci ai "creierul limpede". Seara esti obosit.

| nightrosesred a răspuns:

Citeste de 2 ori lectia ifata oglinzi si apoi inchide cartea si incearca sa spui cu foce tare lectia/scrie pe foaie ideile lectiei