| tonyc7 a întrebat:

Nu credeti ca ar fi fost mai normal ca meseria de medic ginecolog sa fie doar pentru femei? Nu credeti ca pacientele femei care vin la consultatie s-ar simti mai comod sa fie consultate doar de medici ginecologi femei ca si ele? Si ca nu prea e normal ca alti barbati (deci care nu sunt sotii sau iubitii lor) sa le vada partile intime? happy

Răspuns Câştigător
| MotanulAlbastru a răspuns:

Scuza-mă, pui mic, dar 101% din femei vad penisurile ca fiind hidoase. De asta au nevoie sa formeze un bond emoțional înainte să facă sex laughing. Bine, hai nu 101%, dar 99% + bărbații. Ce zicea MirceaCal e că ginecologia e mai frumoasa. Nu ai de-a face doar cu infecții, lovituri și niște BTS. In primul rand ca ginecolog asiști la nașteri și asta e deja o motivație suficientă și nobila. Pe lângă faptul că femeile au probleme mai multe si mai complexe. E penibil sa crezi că ar face cineva 10 ani de facultate ca sa se frece de păsărici cu infecții.

64 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred. Un barbat medic isi poate exercita profesia la fel de bine ca un medic femeie. Că unele femei, mai ales cele tinere, au emotii la un medic barbat, este problema lor.

| AnotherGirl a răspuns:

Multe femei preferă să meargă la un ginecolog bărbat pentru că, în general, ei sunt mai atenți, nu te bruschează și per total sunt mult mai ok decât femeile. Cum și de ce, e altă discuție.

Dacă te simți mai safe cu o femeie, atunci merg la o femeie.

Pe același principiu, ar trebui ca toți medicii urologi să fie bărbați?

Nu m-am gândit niciodată că e anormal ca un medic bărbat să-mi vadă zonele intime. La medic mergi să te faci bine, nu să-ți etalezi accesoriile sau să faci sex laughing)

De ce nu e normal ca un medic de sex opus să-mi vadă corpul? Când mergi la doctor lași rușinea afară, tot ce contează e sănătatea ta.

| AnotherGirl a răspuns:

Also, un act medical nu are niciun fel de conotație sexuală. Ca să nu mai zic că la ginecolog nu merg toate tipele cu păsărici roz, micuțe și mirosind a trandafiri. Oamenii ăia văd uneori tot ce poate fi mai rău acolo jos. Nu te faci ginecolog că vrei să vezi femeile crăcănate în fața ta. laughing)

| RAY a răspuns:

Consider ca indiferent de ce te duci la medic, contează sa fie specialist si sa aibă habar de medicina, ce rost are sa mergi la o femeie ginecolog care greșește, tu iți dai seama ca la ala ii pasa de sănătatea lui, contactul intim va fi de scurta durata, tu crezi ca e o placere, sa tot vezi, sa te gândești, nu e ușoara medicina, plus ca simpomele sunt generale, trebuie sa o intrebi de viata intima de multe, aveti niste idei ma

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe principiu asta stupid doar femeile ar trebui sa fie medici de oricare nu? Sau când vine vreo urgenta sa se aleagă echipa de medici pentru bărbați și echipe de medici pentru femei. Zic și pe ambulanță la fel sa facem sa fie ambulanțe pentru femei și pentru bărbați.

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Ma refer strict la expunerea partilor intime. Apropourile tale sunt in afara subiectului.

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Așa, și la operații, interventii de urgență crezi că pacienții nu sunt dezbrăcați și nu li se expun toate părțile?

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Situatiile de urgenta sunt situatii de urgenta, e cu totul altceva! Insa prezentarea la un ginecolog barbat e absolut benevola!

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Și te ai gândit tu acum, purtător de penis, sa vorbești în numele tuturor femeilor și a medicilor?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ar fi fost mai normal. Nu cred că s-ar simți mai comod.
Un medic care practică această meserie se uită la aceste părți intime cu interes și în scop profesional și nu altfel, deci se uită prea normal.

| tonyc7 explică (pentru sadrian46):

Si atunci in armata sau in politie de ce candidatele femei care vor sa se angajeze acolo sunt examinate doar de medici-femei cand are loc selectia pentru admiterea la scolile militare de profil?

| sadrian46 a răspuns (pentru tonyc7):

Că așa se procedează la un consult medical acolo, astfel ca reticența de a participa la examinare să nu le respingă pe candidate. Adică să nu fugă din cauza, asta de acest examen.

| Drimmero a răspuns:

Mie nu mi-ar conveni ca un barbat sa-mi ia madularul in mana si sa mi-l masoare din priviri, as prefera sa fie o femeie pe sectia de urologie.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

De asta sunt și invers, adică femei care preferă să fie pipăite de un bărbat. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Cred ca majoritatea femeilor dupa o vizita la ginecolog se multumesc cu faptul ca n-au fost agresate si ca au scapat cu bine, chiar sunt o gramada medici afemeiati care pot trece limita de la profesional la sexual.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

Exact.Eu asta vreau să le explic și să se trezească la realitate.Sunt tot felul de maniaci care nu se abțin în public și ești și îmbrăcată, apoi acolo crăcănată în fața lui cum să ai încredere.

| Drimmero a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Desi exista destui sunt cazuri rare cand doctorii maniaci vor neaparat sa tufa pacientele si le fac avansuri, nu trebuie sa fii atat de paranoic.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă ai ști câte se întâmplă în lumea asta, dar nu sunt prezentate public, deși ar trebui poate așa ar conștientiza că viața nu e ca în filme.

| MirceaCal a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

La cate consulturi ginecologice ai fost si ce ai patit ionuțule rolling on the floor
Toate femeile care au trecut prin consulturi te contrazic mai sus
Daca pretuiesti femeile ar trebui sa asculti ce au de zis

| RAY a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

De unde stii ca nu sunt si femei nebune care sunt cu urologia, stii ca sunt cazuri de pedofilie la femei

| Drimmero a răspuns:

Nu e normal deloc, medicii sunt fie barbati sau femei si sunt specializati in toate domeniile medicale, medicina nu tine cont de sexul tau, mai ales bolile nu tin cont iar cand ai probleme te duci sa le tratezi indiferent de cine e acolo, doar nu-ti tii iubita/sotia acasa cu probleme daca nu e un doctor femeie la ginecolog.

| Freya1 a răspuns:

Pentru persoanele anxioase sau pudice da, e bine sa meargă la un medic ginecolog femeie pentru liniștea lor mentala dar nu de fiecare data ginecologul femeie e mai bun.

Nu vreau sa fiu rautacioasa sau a tot stiutoare, dar din câte am înțeles bărbatul ginecolog e mai ok decât femeia ginecolog.Ei sunt mai imparțiali cum s-ar spune, pentru ca ei nu dețin ce avem noi și atunci le e mai ușor sa perceapă diferențele dintre noi.

| LPCTSTR a răspuns:

Normal o fi, dar gasesti suficiente femei ginecologi ca sa umpli locurile? Viata e nedreapta si segregarea locurilor de munca pe sexe e de mult apusa.

| tonyc7 explică (pentru LPCTSTR):

Cum sa nu se gaseasca? La ce bataie de candidati e pe locurile de la Medicina! Deci sa-r gasi destui ginecologi-femei, doar femei! happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru tonyc7):

Si tu ti-ai pune organele la bataie pe toti studentii? Nu multi ajung doctori si cu atat mai putini doctori buni, vrednici sa iti vada partile intime.

"Si ca nu prea e normal ca alti barbati sa le vada partile intime?"
Oricum, stai calma, barbatii au vazut destule parti si organe inainte sa ajunga acolo, ca sa se mai minuneze de tine; nimic de lauda, nimic de comemorat. Plus ca ai sanse considerabil mai mari sa dai de homosexuali in medicina, deci alora nu le-ar pasa in prima instanta ca te vad la fata, si in a doua ca iti vad partile intime.

| Holiday a răspuns:

Nu credem ca ar fi normal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

''Nu credeti ca pacientele femei care vin la consultatie s-ar simti mai comod sa fie consultate doar de medici ginecologi femei ca si ele?''

Vorbești de parcă femeile nu își aleg singure medicii la care se programează laughing)))).

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

@JOHNtheADVISOR, fetele din Caracal au fost luate de pe stradă, să înțeleg că ți-ai izola nevasta în casă pentru că-s nebuni pe stradă? Gtfoh laughing)

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, mi se pare discriminare. De ce barbatii nu ar avea voie? Sau ai impresia ca cei care practica aceasta meserie, o fac pentru ca vor ei sa vada femei goale? Fiecare femeie este libera sa aleaga ginecologul la care merge. Sunt sigura ca si barbatii sunt buni in aceasta meserie, la fel ca si femeile. Doar cineva cu mintea incuiata, plin de gelozie, ar putea sa gandeasca prostia asta.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dacă prietenul tău doar se uită la alta garantez că te-ar deranja, dacă apreciază pe rețelele de socializare poza alteia la fel ar fi motiv de ceartă.În schimb veniți să spuneți că dacă o vede goală este ceva normal.Voi gândiți ceea ce scoateți pe gură?

| MirceaCal a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Tu compari like-uri, adica un lucru in care investesti timpul tau liber cu o examinare medicala rolling on the floor sper sa nu ai parte de femei toata viata ta, e un calvar sa traiesti cu un om atat de bolnav

| Aasdfghj a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

In ce dracu lume traiesti? In epoca de piatra? Ai impresia ca toti barbatii sunt niste disperati care se uita dupa femei ca niste canibali dupa carne? Ai probleme cu gandirea asta. Daca tu ai impresia ca toti barbatii sunt niste idioti insetati de vazut femei goale, mergi la spihiatru, serios. Du-te si rezolva-ti frustrarile.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dacă fetele care au dispărut în Caracal, ar fi pus răul înainte, azi erau printre noi.Te las în lumea ta.

| MirceaCal a răspuns (pentru Aasdfghj):

Astia doi au impresia ca toti sunt ca ei rolling on the floor

| Aasdfghj a răspuns (pentru MirceaCal):

Evident. Nici nu are sens sa incerci sa le explici ceva.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

JOHNtheADVISOR

Rank 893 din 1.479.443

Pagina mea

Ajută oamenii din 15 Apr 2021

Ultima logare: 9 Aug 2022

Din: Lumea reală

rolling on the floor paranoia in care traiesti nu e lumea reala
E multa violenta in lume, dar nu unde te uiti tu.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Aasdfghj):

★Uite aici un răspuns de al tău.Ce mai spui acum? Întotdeauna în orice situație să te gândești ce ar putea să se întâmple rău și atunci ai să fi în siguranță, fiindcă nu toți bărbații vă apreciază și respectă.★

https://www.tpu.ro/......arbat-cam/

| Brizbriz a răspuns:

Cam sexista intrebarea
in general un doctor, ORICE DOCTOR ajunge sa puna mana/vada parti intime ale pacientilor

iar inhibitiile cu legatura sexuala nu se opresc deloc la intrebarea ta, mai sunt si despre homofobie, femei care nu accepta sa fie vazute goale decat de barbati si nu de alte femei, iar, sincer, foarte multi barbati ar prefera urolog femeie, si nu un alt barbat sa le vada/puna mana pe genitale

cat despre "inghesuiala" de la medicina, iar gresesti, pregatirea unui doctor dureaza vreo 10 ani si multi se "pierd" pe parcurs, iar faza e ca este lipsa de doctori in toate domeniile, PESTE TOT, fara nici o exceptie, OARECARE
(in balarii, se duc doctori din rrrrrominica in "vizita" de lucru in Anglia si acolo intr-o saptamana fac mai multi bani decat aici intr-un an)
deci, sper ca nu sugerezi sa se accepte femei doctor insuficient pregatite, doar ca sa fie numai femei ginecolog
pentru ca deja sunt o tona de doctori PROSTI care nu isi pierd licenta cu toate ca mananca rahat

| mi25 a răspuns:

Nu mai stiu in ce tara, un medic poate face consultare medicala la organul intim al femeii privindu-l doar in oglinda.
Asa ca deviatii comprtamentale sunt determinate de diferiti factori. In acea tara de religie.
Sa stii ca cei mai buni medici ginecologi sunt barbatii.
Atata timp cat inca mai dainuie in mintea noastra pudibondismul, este de inteles.
Chinezii au o vorba: nimic din ce este omenesc nu e rusinos. In societatile civilizate se spune: nici o problema medicala nu e rusinoasa.
Cu o gandire ramasa in evul mediu se ajunge sa nu ne tratam bolile aparute in partile intime din cauza rusinii.
Aveam o infectie urinara, dar nu numai. Medicul de familie e femeie si... culmea, si vecina de scara. Ce trebuia sa fac? M-a trimis, dupa ce a constatat ce am, la urolog. Ca sa merg la unul barbat trebuia sa astept 3 saptamani ca era in concediu. Prezent era doar un medic femeie. Ce tebuia sa fac in acesta perioada, cand nu ajungi la medic specialist fara programare?

| mastadont a răspuns:

Nici vorbă, ce spui tu acolo se numește discriminare pe bază de sex.
După cum spunea cineva pe aici, văd că tu asociezi un examen medical cu sexualitatea, lucru pe care ginecologii bărbați sunt învățați să nu îl facă, pentru acei doctori, precum și pentru paciente, este doar un examen medical.
Am un prieten ginecolog și chiar l-am întrebat o dată despre modul în care se descurcă să vadă atâtea vaginuri pe zi și mi-a răspuns că asta e meseria lui și i se pare normal să vadă zilnic, e ca și cu orice altă meserie, ca și doctor, te uiți la pacient încercând să determini afecțiunile de care suferă, nu ai timp să stai să admiri cât de bine tunsă e fata acolo jos.
Oricum, majoritatea femeilor cu care am fost preferau să meargă la ginecologi bărbați, spuneau că femeile nu au atâta răbdare cu pacientele ca un bărbat și nu sunt așa de atente la detalii.
Când ești bolnav te duci la doctor, nu mai stai să întrebi că e bărbat sau femeie.

| blackann a răspuns:

E atat de simplu....nu te simti comod, nu mergi. Sunt atatea doctorite ginecolog.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

https://www.tpu.ro/......meia-unui/

Am adresat și eu o întrebare asemănătoare ai link-ul mai sus.
De aceea există BĂRBAT & FEMEIE.Fiecare are rostul și rolul său în această lume. Însă cum echilibrul universului a fost dat peste cap prin intervenția și impactul omului asupra mediului înconjurător, prin faptul că se dau pricepuți și apar ca ciupercile după ploaie tot felul de "specialiști" unul mai "inteligent" decât celălalt pe mine personal nu mă mai miră absolut nimic.
Femeile au permis bărbaților să-și bage nasul sub fusta lor și ca să le întoarcă favorul bărbații au permis femeii să intre în jandarmerie, poliție, armată.
Oricum persoanele care chiar își pun creierul la treabă știu că toate astea se datorează din vina PeeeeSeeeDeeee. :))))

| MirceaCal a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Ce face fanatismul religios din oameni...

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru MirceaCal):

Copilaș nimeni în lumea asta nu te obligă cu absolut nimic.Nu este vina nimănui că tu nu îți folosești creierul și îl ți pe post de accesoriu.

| MirceaCal a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Cand 100 de oameni iti zic ca esti prost, te duci si te culci. Ai primit raspusuri foarte bune la intrebarea aia. Pacat ca nu duce neuronul

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru MirceaCal):

Https://www.tpu.ro/......a-sa-mori/

MirceaCal
acum 2 ore | MirceaCal a întrebat:
Ce cantitate de sare trebuie sa ingerezi ca sa mori?

No comment

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru MirceaCal):

Dacă tăceai filozof rămâneai...

https://www.tpu.ro/......par-saten/

în 8 August | MirceaCal a întrebat:
Oare e ceva mai trist pe lume decat sa ai ochi caprui si par saten?

Răspuns utilizator avertizat
| DovleacTurbat a răspuns:

De fapt e cam invers. Sunt multe care prefera sa se duca la ginecologi bărbați, deaorece sunt mai 'intelegatori, îngăduitori' decât ginecologi femei.

| 1234568807 a răspuns:

Nu

| nevermatch a răspuns:

După ce că majoritatea femeilor nu merg la ginecolog regulat cum ar trebui le mai inhibați și voi...

| Yparisa a răspuns:

Nu.
Ginecologul meu e bărbat. Am fost consultată si de femei sunt mai subiective daca au trecut și ele prin ce treci tu își compara experiența cu a ta.
Am pățit asta acum câțiva ani, nu m-a luat în serios cu niste simptome motivând că exagerez eu. Ulterior am fost la un bărbat care m-a ascultat super atent și am aflat ce aveam, mi se și agravase puțin din cauza că am amânat atâta tratamentul.
Am rămas la el că e super de treabă.
Nu mi se pare ok discriminarea asta pe baza de sex mai ales motivată de infantilisme.
Prea multe filme p0rno. Vedeți în orice goliciune sex.
Nu e nimic sexy la un consult ginecologic.
Ne mai miram de ce exista atâtea "crime pasionale" cand exista asemenea mentalități care se mai și aplauda între ele...
O femeie daca nu se simte confortabila cu un bărbat... merge la o femeie... E alegerea ei.
Banuiesc că afli acum.
Mereu discuțiile astea sunt pornite de bărbați în timp ce femeile au probleme mult mai grave legate de misoginism și violenta sexuala care nu va preocupa sau le luați în ras.
Abuzul ăla de care vă temeți voi în legătură cu ginecologii e fictiv și e doar o scuza ca să fiți posesivi in continuare și să nu evoluați.
Și dacă nu aveți încredere în femeile voastre poate nu ar trebui să fiți cu ele. Ce rost are?

| AnotherGirl a răspuns (pentru Yparisa):

"Femeile sunt mai subiective daca au trecut și ele prin ce treci tu, își compara experiența cu a ta."

Doamne, nici că puteai să spui mai bine.

| SatinEffect a răspuns:

Nu mi se pare normala discriminarea si stiti ce e cel mai aiurea? Ca daca ar fi zis o femeie asta ati fi zis ca e misandra

| MirceaCal a răspuns:

Doamne, cat de gelos nebun sa fii sa crezi ca ala care a vazut 100 de pasarici pe zi il mai incanta pasarica prietenei tale
Goliciunea nu e sexuala decat intr-un cadru sexual, intim, cu partenerul tau.
Crezi ca ar trebui sa existe plaje de nudisti separate pentru femei si barbati?

| 1234568807 a răspuns (pentru MirceaCal):

Corect

| tonyc7 explică (pentru MirceaCal):

Daca mergem pe teoria asta a ta, atunci ar trebui sa vedem si medici andrologi femei (care sa vada zeci de penisuri pe zi), nu doar medici andrologi barbati! Si totusi, exista doar medici andrologi-barbati! Vezi? Ca aici se pune bariera, femeile nu sunt interesate sa devina andrologi! Prin urmare, nici barbati n-ar trebui sa mai vedem ginecologi!

| MirceaCal a răspuns (pentru tonyc7):

Normal ca nu sunt interesate, nu e nimic interesant la un penis. Ginecologia insa e foarte complexa si tot ce tine de maternitate e un domeniu foarte interesant.

| tonyc7 explică (pentru MirceaCal):

Cum sa nu fie interesate femeile de penis? Tu te auzi ce spui? Poate vrei sa spui ca nu sunt interesate fatis, in mod deschis, insa tainic, in sinea lor, penisul e unul din cele mai interesante lucruri la care se gandesc! Ca unele au repulsie fata de el, in timp ce majoritatea si-l doresc, asta e partea a doua!
..Nimic interesant la un penis''... Hmmm, auzi la el! Oi fi avand si tu vreo puţulică mititică, în loc de un penis zdravăn, de ai ajuns să subestimezi organul bărbăţiei în halul ăsta! laughing)))))

| MirceaCal a răspuns (pentru tonyc7):

Vorbim de studiu aici, ai studiat Medicina?

| MirceaCal a răspuns (pentru tonyc7):

Exact asta e problema ta si a lui Johnny, ca asociati o examinare medicala cu un lucru sexual. Asa e cand nu prea ai vazut pasarica la viata ta, crezi ca un medic e atras intr-un cadru non-sexual de orice.
La ginecolog se duc femei cu tot felul de boli, nu ganditi deloc.
Citeste raspunsurile de la intrebarea lui Johnny, toate sunt on point

| AnotherGirl a răspuns (pentru tonyc7):

O să te dezamăgesc, însă femeile nu consideră că penisul este unul dintre cele mai interesante lucruri și cu atât mai mult nu se gândesc la el atât de mult pe cât îți place să crezi. laughing)

| Yparisa a răspuns (pentru AnotherGirl):

Subscriu. laughing

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru tonyc7):

Scuza-mă, pui mic, dar 101% din femei vad penisurile ca fiind hidoase. De asta au nevoie sa formeze un bond emoțional înainte să facă sex laughing. Bine, hai nu 101%, dar 99% + bărbații. Ce zicea MirceaCal e că ginecologia e mai frumoasa. Nu ai de-a face doar cu infecții, lovituri și niște BTS. In primul rand ca ginecolog asiști la nașteri și asta e deja o motivație suficientă și nobila. Pe lângă faptul că femeile au probleme mai multe si mai complexe. E penibil sa crezi că ar face cineva 10 ani de facultate ca sa se frece de păsărici cu infecții.

| sunthater182458125471 a răspuns:

Ba cine l a chemat si p asta aici