| Necunoscutu92 a întrebat:

Nu inteleg matematica de clasa 6 aia de a5 am intales-o dar asta nu ce pot face sa nu rămân corigent pana si după explicați tot nu o inteleg ce pot face

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Atunci e necesar sa vorbesti cu parintii tai si sa faci pregatire / meditatii cu un alt profesor sau profesoara. Este foarte important sa prinzi bazele de la cineva! eu am facut pregatire la varsta ta si chiar si in liceu. Si crede-ma, m-au ajutat mult happy la bac la matematica am luat 9, 35 si imagineaza-ti ca nici temele nu le faceam laughing
Mai poti cauta si pe internet, sunt diferite tutoriale si explicatii pe Youtube sau pe google dar nu stiu daca o sa intelegi mare branza din ele, cel mai bine este sa faci pregatire cu cineva.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cauta lectiile prof.Ioan Istrate pe internet/youtube.Are si site unde vinde dvd cu lectii de matematica inclusiv din clasele gimnaziale chiar si clasa 6.Succes!

| Evolution a răspuns:

Vorbesti cu parintii tai si le explici situatia si o sa trebuiasca sa faci pregatire / meditatii cu profesorul tau sau alt profesor ca sa recuperezi si sa intelegi materia.
Matematica din scoala generala este matematica de baza pe care toata lumea ar trebui sa stie si sa o inteleaga.

| Necunoscutu92 explică (pentru Evolution):

Intaleg ca e de baza dar nici profesorul nu explica prea bine sad

| Evolution a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Atunci e necesar sa vorbesti cu parintii tai si sa faci pregatire / meditatii cu un alt profesor sau profesoara. Este foarte important sa prinzi bazele de la cineva! eu am facut pregatire la varsta ta si chiar si in liceu. Si crede-ma, m-au ajutat mult happy la bac la matematica am luat 9, 35 si imagineaza-ti ca nici temele nu le faceam laughing
Mai poti cauta si pe internet, sunt diferite tutoriale si explicatii pe Youtube sau pe google dar nu stiu daca o sa intelegi mare branza din ele, cel mai bine este sa faci pregatire cu cineva.