| nosferatu15 a întrebat:

Nu stiti care din urmatoarele tari are cei mai multi vecini?
China
Rusia
Brazilia
SUA
Mexic

Răspuns Câştigător
| Dyanaaa112 a răspuns:

Vecinii Chinei sunt: la nord Federatia Rusa si Mongolia, la vest Federatia Rusa, India, Pakistan si Afganistan, la sud Nepal, Bhutan, Myanmar(Birmania), Laos si Vietnam, la est Oceanul Pacific

Rusia: Norvegia, Finlanda, Estonia, Letonia, Lituania, Polonia, Belarus, Ucraina, Georgia, Azerbaidjan, Kazahstan, China, Mongolia și Coreea de Nord

Brazilia: Guyana Franceză, Surinam, Guyana, Venezuela, Columbia, Bolivia, Peru, Uruguay, Paraguay si Argentina.

Mexic: Statele Unite şi la sud cu Belize şi Guatemala
SUA : Mexic si Canada

6 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Vecinii Chinei sunt: la nord Federatia Rusa si Mongolia, la vest Federatia Rusa, India, Pakistan si Afganistan, la sud Nepal, Bhutan, Myanmar(Birmania), Laos si Vietnam, la est Oceanul Pacific

Rusia: Norvegia, Finlanda, Estonia, Letonia, Lituania, Polonia, Belarus, Ucraina, Georgia, Azerbaidjan, Kazahstan, China, Mongolia și Coreea de Nord

Brazilia: Guyana Franceză, Surinam, Guyana, Venezuela, Columbia, Bolivia, Peru, Uruguay, Paraguay si Argentina.

Mexic: Statele Unite şi la sud cu Belize şi Guatemala

La SUA nu i-am gasit pe toti dar sunt cu siguranta mai putini decat cei ai celorlalte tari (As putea aminti Mexic si Canada)

Le numeri si vei care sunt mai multi. SPor!

| tr3ig a răspuns:

Uita-te si tu pe google earth si vezi ce si cum

| P1x3lMD a răspuns:

Uite si tu pe harta, China are mai multe

| Havok83 a răspuns:

Din cate stiu Rusia este foarte mare dar are si iesire la ocean.China avand in vedere ca este situata mai in centrul Asiei, din cate stiu, aceasta are cei mai multi vecini, din. Sper sa-ti fie de folos.Salut

| Octa00 a răspuns:

Rusia,clar.14 vecini.

| BrianPopcorn a răspuns:

China - 12 vecini