| AvalohAlyn a întrebat:

Nu stiu ce sa fac in viata si cu viata mea.Voi cum v-ati dat seama ce sa faceti in viata? Sunt dezorientat si habar nu am ce sa fac in viata.Am terminat liceul 13 clase si mai am si probleme de anxietate/depresie pentru care iau tratament dar nu ma ajuta in totalitate, ma simt cam inutil si fara rost.Cum pot sa fiu mai optimist si sa ma ajut? Ce reper sa gasesc?

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Toate la timpul lor! Ia-ti o pauza si gandeste-te la ce-ti doresti sa faci. Poate nu esti inca pregatit sa dai piept cu realitatea. Bafta, nu dispera! Tu, pentru tine, esti cel mai bun tratament. Pastilele nu pot sa-ti dirijeze viata. Stii ceva? Nu-i dracu asa de negru pe cat pare! Ai un atuu: esti tanar!

5 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu are rost sa te agiti ca un pepsii o sa treaca si perioada asta, tu acum ai nevoie doar de liniste atat ca sa iti faci ordine in ganduri si sa iti cauti singur o ocupatie si nu uita "Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Zicea Parintele Arsenie Boca, parca pentru toti romanii: „Imi pare rau de voi ca sunteti slabiti in credinta. Veti cadea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu va fie frica pentru a va salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt ingaduite de Dumnezeu, Care este tovarasul de drum al fiecaruia, de la nastere pana la moarte. Vor cadea si cei alesi. Imi pare rau ca sunteti cei de pe urma. Va vor cerne. Vor pune impozite, taxe si alte ingradiri. Vor lua totul!"

Parintele Arsenie Boca catre romani: „Ce sa facem Parinte, ca acum este foarte rau". Parintele zice: „Va veni si mai rau". Zic: „Parca toate sunt otravite. Nici nu ne mai vine sa mancam". „Ma, faceti semnul sfintei cruci pe tot ce mancati: apa, ceai, cafea, prajitura, fructe, bautura, mancare, paine. De ar fi dat chiar si cu otrava, Sfanta Cruce anuleaza tot ce este otravit".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Apropo, ce varsta ai?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca te pierzi pe tine insuti e mai rau ca depresia e ca si cum ai avea un gol in sufelt trebuie sa te impaci cu tine insuti daca vrei sa iti revii În numele Tatălui, şi al Fiului, şi al Sfântului Duh. Amin.

| Hristos a răspuns:

Esti un caz pierdut ba, dupa mine esti o leguma a societatii