| Bob12345 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac. Ieri s-au afisat rezultatele la BAC. Ma asteptam la nota 8 - 8.50 la literatura si limba romana.( profil real). Si m-am trezit cu 4.10. Nu se poate asa ceva, am consultat baremul, am facut foarte bine subiectul 1, am gresit putin.2 p am 100%. La subiectul 2, evident, am facut un text argumentativ. Toti conectorii, in opinia mea, in primul rand etc. Stiu cum se face, am respectat numarul de cuvinte, chiar mai mult. La subiectul 3, am scris frumos despre Morometii. Am inceput cu definitia romanului si am continuat. Intr-adevar, nu am scris in ce an a aparut romanul si nu mi-am scris opinia. Am respectat cerinta, 2-3 pagini, am scris 2 pagini. Si nu se poate sa iau 4.10 pentru ce am scris acolo, stiu ce am scris, nu am scris prostii. Am facut contestatie, e asa aiurea. Se poate face o greseala asa mare? Trei corectori sa greseasca? Nu se poate.sad

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

De fapt sunt 2. Si stai chill ca si eu am facut ieri contestatie la romana,. Di eu ma asteptsm la nota intre 8-8, 5 si am luat 7, 5. La romana e balareala, nu ai ceva fix. Eu pentru destepti am dat sinonim culti, dar in barem e dat inteligenti ceea ce e o prostie pentru ca destept nu e tot una cu inteligent. Trecand peste ori ti-au corectat-o din topor ca doar nu e ca la mate unde zice ca ori ce metoda re rezolvare se accepta, si la cum ii stiu eu pe profi de romana, sfantu barem e tot pentru ei. Si la noi s-au depus 85 de contestatii la romana.

| Mayflower a răspuns:

Ai facut contestatie?

| Bob12345 explică (pentru Mayflower):

Da!

| Mayflower a răspuns (pentru Bob12345):

Pai atunci e foarte bine, daca tu esti sigur ca meritai mai mult, nu ai nimic de pierdut. happyTine-ma la curent (daca vrei) cu rezultatul final happy