| Diana098765415672381546804275167 a întrebat:

Nu stiu pe ce profil sa merg, am nevoie de ajutor cu mentiunea ca matematica nu e materia mea preferata dar ma descurc.Am vrut sa dau pe filologie doar ca lumea imi spune ca nu am multe obtiuni pentru facultate.Imi puteti spune ce sa aleg si ce as putea face dupa liceu in functie de profil

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Nu contează liceu'
Poți urma orice facultate
Dar dacă nu ți place matematica deloc
Da la filo sau științe sociale
Poți urma, Facultatea de Drept, Facultatea de Sociologie, de Geografie, de Sport, Limbi Străine, sunt multe variante

| Victoria18 a răspuns:

Fata mea, cine te-a mintit. Dupa liceu poti urma orice facultate indiferent de ce profil ai terminat. Eu zic sa te duci la filologie, ca o duci bine sau super bine cu matematica, matematica de liceu e grea si sa nu scazi ca note, in schimb la filologie ai doar de tocit.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

După părerea mea, ai mai multe optiuni după daca te duci pe bio chimie, pentru că aproape la orice facultate te întâlnești cu matematica, iar daca te duci la filologie o sa iti fie mai greu, deoarece din clasa a 11-a nu vei mai face deloc matematica. Bio-chimia mi se pare profilul de mijloc. Sper ca te-am ajutat

| Doru_Denisa_2000 a răspuns:

La Științe sociale nu e mai bine?

| Laviniatl a răspuns:

Bună,eu am ales filologie pentru că vreau să devin profesoară de română sau geografie, acum depinde doar de tine ce materii îți plac, pe științe ale naturii faci matematică fizică biologie etc, Ce vrei să devi tu?