| navarre a întrebat:

,, Nu va adunati comori pe pamant, unde molia si rugina le strica si unde furii le sapa si le fura. Ci adunati-va comori in cer, unde nici molia, nici rugina nu le strica, unde furii nu le sapa si nu le fura. Caci unde este comoara ta, acolo va fi si inima ta (Matei 6, 19-21)". Ce face biserica? http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/b6364de124edc0 ar trebui sa le dea de gandit celor manipulati mental si material, de tagma popilor!

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Mai biserica face bine...si asta cam de vreo 2000 de ani incoace

| 4b a răspuns:

N-ar trebui sa ne punem problema ce saracia face biserica, ci fiecare in dreptul lui sa-si mature in fata casei, astfel tara asta va fi mai curata...si ink ceva, daca cei de la conducere sunt niste smecheri, n-ar trebui sa le calcam pe urme...