| m4d4l1nn a întrebat:

Numai ce am intrat in a10a și am in orar materii noi precum educația antreprenoriala, economia, patrimoniul turistic și psihologia.De ce caiet am nevoie la fiecare? Dictando sau de mate? Mulțumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Kiara7 a răspuns:

Antreprenoriala și economie -caiet de mate
patrimoniu și psiho - dictando (daca vrei îți poți lua și velin în loc de dictando, astfel te obișnuiești cu scrisul drept si încadrarea în pagina. Te va ajuta pentru bac)

| m4d4l1nn explică (pentru Kiara7):

Multumesc mult ☺️

6 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mate, mate, dictando, dictando.

| dannyel86 a răspuns:

Din cate stiu, la Economie s-ar putea sa ai nevoie de caiet de matematica. Se fac probleme, calcule, tabele, iar un caiet cu patratele e foarte util la aceasta disciplina.winking
La celelalte, poti alege linistit dictando. E multa teorie. happy

| Lukasssz a răspuns:

2 de mate si 2 dictando.

| Crescent a răspuns:

Nu conteaza. Iei de care vrei tu.

| DexOnline a răspuns:

Sincer cel mai deștept e sa iti iei de mate. Cu ala ai si pătrățele pentru calcule si poti scrie si pe linie