| IgorNebunul a întrebat:

O carte de anatomie bună?
Adică să cuprindă totul despre corpul uman.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buuuna... tot Manualul pentru clasa a 11-a, de biologie, de la Editura Corint ti-l recomand si eu ( autori: Dan Cristescu, Carmen Salavastru, Bogdan Voiculescu, Cezar Th. Niculescu, Radu Carmaciu). Si iti recomand si un atlas foarte bun: Atlas de anatomie a omului, Editura Medicala Callisto (autor: Frank H. Netter).

Vrei sa dai la Medicina?

2 răspunsuri:
| Anonimsiatat0 a răspuns:

Cartea de biologie clasa a XI-a este forte buna (dupa parerea mea).E de la Corint -Dan Cristescu, Carmen Salavastru, Bogdan Voiculescu

| alice4stars a răspuns:

Intra pe net! Vei găsi cu siguranta!