| AvalohAlyn a întrebat:

O facultate usoara care este?

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

O facultate usoara e cea unde flatesti, ceva la fara frecventa sau la distanta. Dai o taxa si te vor trece, ca doar platesti. Dar nu te alegi cu nimic dupa o astfel de facultate. Decat cu o hartie-diploma- care daca nu ai cunostinte in domeniu nu-ti va servi la nimic.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Niciuna!

| MCRgurl a răspuns:

Nu cred ca exista facultate usoara.Din cate stiu eu, la facultate se duc persoane care sunt dispuse sa faca ani in plus de scoala doar pentru a invata subiectul pe care vor sa se axeze in viitor iar asta presupune multa munca deci da, nu stiu daca exista facultate usoara.

| Kanajambe69 a răspuns:

Ce intelegi prin usor? Usor e un termen relativ.
Spre ce ai deschidere, ce iti place?
Poate unei persoane ii este usor sa invete matematica (zic si eu) si iti va recomanda matematica, insa tu ai deprindere spre filozofie, sau pedagogie.
Tu trebuie sa decizi pentru tine, nu altii.