| 7NEro a întrebat:

O intrebare pentru BAC romana subiectul 3.

Luand in considerare ca acum la subiectul 3 iti cer minim 400 de cuvinte, se ia in considerare daca ma incadrez in doua pagini (fata spate)? Sau corectorii iti iau in considerare doar daca ai scris 2-4 pagini? Sau numara cuvintele? Care e metoda lor de corectare a redactarii?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

In general se face produsul dintre numarul de randuri si numarul de cuvinte de pe un rand (ex.: Eseul tau are 45 de randuri, iar fiecare rand are in medie 10 cuvinte, deci eseul tau va avea aproximativ 450 de cuvinte).

| 7NEro explică (pentru AC4S4):

Ok, si daca ar fi sa am pe un rand 8-9 cuvinte si pe altul 10 cuvinte, se poate lua in considerare numarul mai mare de cuvinte (adica 10)? Sau depinde si de profesor?

1 răspuns: