| anampopescu123 a întrebat:

O întrebare pentru cei din Cluj-Napoca: la care dintre liceele: Racoviță, Avram Iancu, Nicolae Bălcescu e cel mai greu de făcut față?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Toate 3 sunt licee de top si nu sunt recomandate daca iti place doar un anumit domeniu, pentru ca la aceste licee va trebui sa inveti la toate materiile.

Insa, niste particularitati:
- Emil Racovita aprofundeaza mai mult partea de biologie-chimie.
- Avram Iancu aprofundeaza mai mult partea de fizica si informatica.
- Nicolae Balcescu aprofundeaza tot. Daca doresti un program incarcat aiurea, aici este locul.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești "destupată", te descurci ușor la oricare iar dacă ești ingrămădită, las-o baltă, du-te la profesională

| anampopescu123 explică (pentru AC4S4):

Mulțumesc mult!