| anonim_4396 a întrebat:

O problema. Putin ajutor va rog! Ieri ma jucam prin casa si a vrut sa fac o schema si am ridicat brusc mana dreapta si deodata am auzit trosnind ceva la umar, m-am speriat foarte tare si am inceput sa ma frectionez cu o alifie, nu cred ca este rupta deoarece pot sa o misc si sa o ridic, insa ma doare umarul si simt o usturime si o durere in interior. ce poate fi? ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ruxuletz a răspuns:

Sa mergi la medic.

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Ţi-o fi trosnit doar un os foarte tare. Şi mie mi se întâmplă uneori, dar durerea trece de la sine.

| MariA00 a răspuns:

Buna! Nu te alarma pentru ca sigur ti-ai dislocat-o. Mergi cu cineva la ortopedie si o sa ti-o aseze la loc imediat. Funda?