| NYØ2002 a întrebat:

Oare cand o sa mergem la scoala?(sunt in clasa a 11 a).
E adevarat ca toata vara mergem la scoală?
Autoizolarea oare cat o sa dureze?

Sa-mi bag piciorul in virusul asta.Eu de cand asteptam sa ma duc la scoala/tabara de varasi
In 2019 a fost ultima mea vacanta de vara ca la anul termin?
Eu parca nu mi-as dori sa termin liceul ca ma duc la lucru! Atunci o sa vina cosmarul

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Esti bine, imi place cum gandesti happy

| NYØ2002 explică (pentru LPCTSTR):

Adica?

| Ineys a răspuns:

Daca faci cursurile/orele online nu o sa te duci la scoala la vara pentru ca nu are sens, deja ai facut orele. In cazul in care doar stai acasa si nu faci nimic, depinde foarte mult de cat mai dureaza nebunia asta. Dupa aceea probabil se va stabili cum se recupereaza sau ce se intampla. Acum, neavand habar cand se va termina nu putem spune nimic.

17 martie: "Elevii și studenții nu vor repeta anul școlar sau pe cel universitar. Înțeleg îngrijorarea celor care vor susține examenele naționale și, în acest sens, vă asigur că în aceste momente, Ministerul Educației și Cercetării lucrează la o serie de măsuri clare și eficiente pe care le va comunica public, în cel mai scurt timp, în mod oficial. Deocamdată, trebuie să fim responsabili, să arătăm solidaritate și să continuăm învățarea de acasă", a declarat Monica Anisie, ministrul Educației și Cercetării."

Deci visul tau cu prelungirea liceului nu va exista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil se va recupera mult la vara, ca alta varianta nu prea e. Nu avem ce face

| Ionut231312 a răspuns (pentru Ineys):

Si acum a venit Turcan care ne spune ca este posibila inghetarea anului...

| Ineys a răspuns (pentru Ionut231312):

Asa e in Romania. Se contrazic singuri. Ce spun azi uita maine si tot asa. Era ieri parca sau zilele astea un tip, habar n-am cine e si citea ce trebuie sa facem si etc etc. Ma uitam la el, nici sa citeasca nu stia. Era impreuna cu Arafat si inca unu care nici ala nu stia sa citeasca. Doar Arafat stia sa citeasca si sa vorbeasca in fata publicului ( ceea ce se subintelege fiind doctor ). Restu niste idioti.

| AnastasiaK a răspuns:

Atunci du-te la facultate dupa liceu daca ti-r asa de frica de munca...

| NYØ2002 explică (pentru AnastasiaK):

Nu invat asa bine asta e problema!
Bacul nu il iau!
Mate-Varza
Romana-Varza
Economie varza

Eu de abia trec clasa?