| Alexa1234a a întrebat:

Oficial am scăpat!
S-a dus și examenul pentru care am învățat un an întreg!
Succes la liceu tuturor celor care au dat examen anul ăsta!

Cum vi s-a părut proba la mate?
Știti că pe net este o aplicatie care calculează media de admitere...cât va ieșit?(aproximativ pentru că încă nu avem rezultatele fixe)
Voi la ce profil o să mergeți?

22 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Si eu am scapat. Acus ies la pensie.

| Mayar a răspuns:

'v-a iesit'

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Banala, ca pentru prosti, nu e absolut deloc testata capacitatea copilului de a gandi, ci doar daca poate retine niste amarate de formule. Jalnic.

| anamariarot a răspuns:

M-am uitat și eu puțin pe subiecte și cred că aș reuși să scot vreun 7. Nu mi se par extratereștri, sunt ok.
În privința notelor, de cele mai multe ori, elevii se subestimează, iar rezultatele sunt surprinzătoare, notele fiind mai mari decât s-au așteptat. În general, dacă ei au greșit la o problemă, nu-și mai pun deloc punctaj, dar profesorii punctează și 1/4 din rezolvare dacă e corectă.
Mult succes la liceu și să vă bucurați de perioada asta, că repede mai trece happy

| FaraNumePls a răspuns:

Baftă la liceu :* eu sunt in clasa a 7-a, mai am un an happy m-am uitat pe net la subiectele de la română și matematică și mie personal nu mi s-au părut complicate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat examenul anul trecut. Avand in vedere ca subiectele au fost mai grele anul trecut eu zic ca totusi am avut medie de admitere buna: 9, 47

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma bucur ca am scapat. In afara de punctele b si c de la prima problema de la subiectul 3, a fost chiar usor la matematica. Cred ca o sa iau undeva intre 9-9.50 la matematica si un 9.50 la romana. Cred ca in jur de 9.50 o sa-mi iasa media de admitere. De-abia astept rezultatele.
Ca profil, la stiinte sociale.
Bafta multa!

| Alexa1234a explică (pentru anonim_4396):

La ce liceu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexa1234a):

Vreau la Moisil, in Bucuresti.

| NoctisFive a răspuns:

La mate mi s-a parut simplu. Ma astept la 9.5, poate chiar 10. La romana sunt fericit daca iau un 8-8.3. happy

| Borsecuț a răspuns:

Mie mi-a ieșit 9.47 dar am pus niște note probabil mai mici decât or sa fie cu adevărat. La mate mi s-a părut ușor, mai puțin sub 3, ex 1 cu subpunctele b și c straight face Iar în legătură cu profilul as vrea sa mă duc la mate-info big grin Singura din clasa care vrea la acest profil, majoritatea vor la economic laughing)

| Sherif77 a răspuns:

Bafta si tie la liceu! mie mi-a iesit aproximativ 8.10 si as vrea sa merg la filo. Tu? happy

| Alexa1234a explică (pentru Sherif77):

Mie 8,77 și merg la științe sociale

| sir sanjei a răspuns (pentru Alexa1234a):

Tu la stiinte sociale? Tu care vezi ca fiind normal sa tipi la un copil si sa il bati ca doar asa vei evita sa ajunga un drogat?
Eu zic ca ceva nu e in regula in capul tau!

| Alexa1234a explică (pentru sir sanjei):

Sir sanjei

Nu aș reactiona așa mie nu îmi placa ca cineva să-și lovească copii dar în perioada aia (cu o săptămână înainte de examen) aveam emoții și nu mai gândeam logic...îmi pare rău că ți-ai făcut o părere prostă despre mine...dar atunci nu prea eram în apele mele.

| Alexa1234a explică (pentru Alexa1234a):

Place*

| sir sanjei a răspuns (pentru Alexa1234a):

Ce vei face cand vei deveni adulta si o sa ai o zi proasta?
O sa tipi la vei din jurul tau sau iti vei lua copii la bataie?
Ai fost educata cu bataie si urlete?

| anamariarot a răspuns (pentru sir sanjei):

Nu poți compara un copil de 14-15 ani cu un adult... Își va schimba perspectiva în timp, e posibil ca nici ea să nu se mai recunoască peste câțiva ani. Având în vedere că și-a cerut și scuze, eu cred că merită s-o înțelegi, fiind primul examen important din viață pe care-l dă, neștiind cum să reacționeze la stres. Fii și tu mai îngăduitor/îngăduitoare happy.

| Alexa1234a explică (pentru sir sanjei):

Sunt un copil frate...un adult reactionează altfel la stres.
Și cred că unui adult nu îi spun părintii, prietenii, rudele, profesorii și cunoștințele că trebuie să ia note mari la exam timp de un an în continuu

| sir sanjei a răspuns (pentru anamariarot):

Eu sunt foarte ingaduitor, si intelegator, iar prin cele spuse sper ca am reusit sa o fac sa gandeasca ca atunci cand esti stresat nu e bine sa iei decizii pana cand nu iti limpezesti mintea.
Nu e treaba mea cum alege ea sa se comporte atunci cand e mai mare, doar sper ca atunci cand va avea un copil, daca va avea, sa se comporte exact asa cum trebuie.

| sir sanjei a răspuns (pentru Alexa1234a):

Daca parintii tai te abuzeaza si te tortureaza psihic, ar trebui sa porti o discutie cu ei.
Dar eu te sfatuiesc doar, ca oricand, orice ai face, sa gandesti de 5 ori si sa actionezi o data.
Bafta in viata!

| ValentinRaboj00 a răspuns:

Hehe. Desi am trecut recent clasa a 11-a iar examenul de bacalaureat se apropie mai repede decat credeam, am tinut mortis sa-mi impartasesc experienta fiindca tot am vazut intrebarea ta. Proba la matematica din punctul meu de vedere nu a fost ceva foarte greu, spun asta cu ceea ca stiu acum, dar nici atunci nu a fost un stres total, chiar deloc, cel putin pentru mine. Matematica din clasele 5-8 nu este foarte grea atata timp cat lucrezi constant, chiar daca nu foarte mult. In clasa a 8-a am terminat doar 2 culegeri de teste deci nu a fost prea mult efort depus. La examen am luat 7.90, am gresit la unghiurile ma-si si nu am luat punctaj. Dar am avut in total o media de admitere 8.04 si am intrat la un liceu de matematica informatica.