| Nekochyuu a întrebat:

Ohayo! Vreau sa intru la Carmen Sylva la arhitectura si... vreau sa intru macar printer ultimii deoarece sunt unii elevi care fac pregatire iar eu nu pot ajunge la acele pregatiri. Ceva sfaturi ca sa ajung printe ei? As vrea niste sfaturi legate de cum sa pozitionez ubrele, lumina, etc etc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Chestia cu pregatirea nu le da unor un avans, in fond tine doar de ambitia ta si de cat inveti, ca degeaba face unul pregatire daca nu asimleaza prea mult, pe cand tu acasa tragi si inveti si poti sa iei note mult mai mari ca ecl cu pregatirea.
Deci, pregatirea nu te face mai destept sau mai ambitios sau mai bien pregatit! Totul tine de vointa ta!